Australijska para aresztowana w Phuket za rzekomą kradzież 2.5 miliona bahtów od Chińczyka w Bangkoku

Phuket -

Poszukiwana australijska para została aresztowana w Phuket po tym, jak rzekomo ukradli 2.5 miliona bahtów od Chińczyka w Bangkoku.

Maja 29th, Pan GAO JIANJIA, lat 35, obywatel Chin, złożył doniesienie na policję Phaholyothin. Powiedział policji, że opublikował w Internecie, że chce kupić cyfrowe pieniądze za pośrednictwem BINANCE. Podejrzany skontaktował się z nim za pośrednictwem aplikacji Telegram i zgodził się kupić za 2.5 miliona bahtów. Umówili się na spotkanie w banku w Ladprao 29 majath. Następnie pan JIANJIA wyjął ze swojego konta bankowego 2.5 miliona bahtów w gotówce.

Ofiara spotkała się z obcokrajowcem płci męskiej, który powiedział, że jest przedstawicielem, aby uzyskać pieniądze od pana JIANJIA. co zostało potwierdzone na czacie online. Cudzoziemiec odebrał torbę z pieniędzmi od pana JIANJIA, po czym położył ją na krześle obok siebie. Kiedy pan JIANJIA czekał na przekazanie cyfrowych pieniędzy na jego konto, worek z pieniędzmi zniknął. Cudzoziemiec powiedział, że nie miał pojęcia, gdzie się podział, zanim uciekł.

Policja sprawdziła nagrania z kamer CCTV i zobaczyła, że ​​cudzoziemka zabrała torbę w banku. Zagraniczna para najwyraźniej pracowała jako zespół i rzekomo ukradła torbę z pieniędzmi. Następnie para uciekła do Phuket.

Metropolitan Police Bureau poinformowało TPN Media w piątek (2 czerwca).nd), że aresztowali MRS. HINSON LILY JAY, 28 lat i MR. GALLETLY JOSEPH, 47 lat, oboje są obywatelami Australii. Zostali aresztowani w pobliżu komisariatu policji w Thalang 31 majast.

Podejrzani nie wydali zarzutów ani oświadczeń w sprawie zarzutów do czasu publikacji i pozostają w areszcie.

=======================

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.