Żółw morski z zagubioną płetwą uratowany w Phang Nga

Phangnga –

Żółw morski, który stracił jedną z płetw, został uratowany w dzielnicy Tai Mueang.

Biuro Parku Narodowego Khao Lampi-Hat Thai Muang powiedziało Phuket Express, że otrzymali powiadomienie od lokalnych mieszkańców, że na plaży znaleziono rannego żółwia morskiego, który wciąż żył.

Ekipy ratownicze udały się na plażę, aby znaleźć żółwia morskiego Olive Ridley o długości około 56 centymetrów i szerokości 55 centymetrów. Brakowało mu prawej płetwy. Uważa się, że żółw mógł utknąć w sieci rybackiej, co spowodowało u niego rany i infekcję płetwy, co doprowadziło do niefortunnej straty.

Ranny żółw morski został zabrany do Centrum Ratownictwa Zwierząt Morskich Sireetarn w Phuket.

=======================

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od czterech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.