Ważna informacja dla naszych kanadyjskich czytelników na temat Facebooka

Tajlandia/Kanada-

Poniżej znajduje się oświadczenie wydane w tym miesiącu przez Meta/Facebook w odniesieniu do zmian wprowadzanych na ich platformie w odniesieniu do wiadomości na ich platformie dla kanadyjskich użytkowników.

Zmiana wynika z kontrowersyjnego prawa, któremu Meta się sprzeciwia, w wyniku czego zdecydowała się rozpocząć testy zasadniczo blokujące dostęp do czytania lub udostępniania serwisów informacyjnych w Kanadzie. Dotyczy to wszystkich wiadomości, nie tylko kanadyjskich wiadomości licencjonowanych.

TPN media, nasza firma macierzysta, została poinformowana przez Meta, że ​​bierzemy udział w teście… co oznacza, że ​​nasze strony z wiadomościami i treści na Facebooku staną się niedostępne dla niektórych kanadyjskich użytkowników, ponieważ Facebook testuje rozwiązania pod kątem potencjalnego całkowitego blokowania treści wiadomości, jeśli ta ustawa zostanie przyjęta .

Ustawa nie została jeszcze uchwalona, ​​ale Meta ostrzega, że ​​jeśli tak się stanie, test blokowania treści wiadomości stanie się trwały dla osób mieszkających w Kanadzie. Według Facebooka oznaczałoby to zakończenie dostępności wszystkich wiadomości na Facebooku dla użytkowników z Kanady. Chcemy przypomnieć naszym kanadyjskim czytelnikom, że nawet jeśli ustawa zostanie uchwalona, ​​wpłynie to tylko na Facebooka i Instagrama i nie wpłynie na naszą stronę internetową, Twittera, Post.com, Flipboard, TikTok ani inne sposoby udostępniania wiadomości.

Zachęcamy naszych czytelników na Facebooku do obserwowania nas na naszej stronie internetowej lub alternatywnych platformach społecznościowych lub do zapisania się do naszego codziennego biuletynu na wypadek uchwalenia tego prawa i kontynuowania przez Facebooka planu blokowania treści informacyjnych dla Kanadyjczyków.

Aby uzyskać pełne oświadczenie Meta, dotknij lub kliknij tutaj.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Dołącz do dyskusji w naszej grupie na Facebooku https://www.facebook.com/groups/438849630140035/lub w komentarzach poniżej.

Zapisz się!
Tanakorn Panyadee
Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.