Zdeklarowany były poseł z Partii Ruchu Naprzód proponuje zniesienie zakazu sprzedaży alkoholu w święta religijne

FOTO: Punkt pracy

Krajowy —

Pani Amornrat Chokpamitkul, była posłanka Partii Ruchu Naprzód, zamieściła na Facebooku swoją opinię, w której stwierdziła, że ​​Tajlandia powinna znieść zakaz sprzedaży alkoholu w święta religijne z powodu braku uzasadnionych podstaw.

Przedstawiła trzy powody na poparcie swoich opinii:

  1. Istnieją już inne środki kontroli picia tego dnia, takie jak testowanie i monitorowanie poziomu alkoholu u kierowców.
  2. Społeczeństwo Tajlandii nie składa się wyłącznie z buddystów; Tajowie mają wolność religijną do praktykowania różnych wyznań. Ponadto zakazy dotyczą wielu turystów, którzy nie są religijni.
  3. Ta praktyka jest rzadko egzekwowana w innych krajach buddyjskich.

Vesak Day lub Visakha Bucha Day to ważny dzień w buddyzmie, który miał miejsce 3 czerwca. W ciągu dnia, jak we wszystkie święta religijne, sprzedaż alkoholu jest zabroniona.

Właściciele firm, którzy naruszą ten zakaz, mogą zostać skazani na sześć miesięcy pozbawienia wolności lub grzywnę w wysokości 10,000 39 bahtów zgodnie z sekcją XNUMX ustawy o kontroli alkoholu. Zakaz dotyczy zarówno sprzedaży hurtowej, jak i detalicznej wszelkiego rodzaju napojów alkoholowych na terenie całego królestwa.

Media TPN zauważają, że kiedyś istniał wyjątek od zakazów spożywania alkoholu dla turystów w hotelach, ale został on usunięty za rządów Prayuta Chan-O-Cha.

Dni zakazu spożywania alkoholu obowiązują od prawie pięćdziesięciu lat, zauważa TPN, ale wraz ze wzrostem liczby turystów i turystów z całego świata w Tajlandii, zakazy, które zamknęły krajowy sektor rozrywki popularnej, stały się bardziej kontrowersyjne i zawsze przyciągają. wiele skarg od odwiedzających, zwłaszcza tych, którzy przebywają w Tajlandii tylko przez kilka dni na wakacjach.

Co myślisz? Powiedz nam o tym w komentarzach poniżej.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Zapisz się!
Tanakorn Panyadee
Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.