Największe historie z Phuket z ostatniego tygodnia: Australijczyk oskarżony o wściekłość na drodze, Rosjanin utonął na plaży i nie tylko

Witam, Czytelnicy i zwolennicy Phuket Express!

Poniżej znajduje się nasz cotygodniowy artykuł, w którym podkreślamy najlepsze lokalne historie w naszym rejonie Phuket z ostatniego tygodnia. Liczba historii zmienia się z tygodnia na tydzień.

Są one wybierane i nadzorowane przez nasz zespół redakcyjny i mają na celu umożliwienie naszym czytelnikom szybkiego „nadrobienia” ważnych historii, które mogli przegapić. Codziennie publikujemy wiele historii i łatwo pogubić się w ważnych wydarzeniach czy zmianach w naszej okolicy. W osobnym artykule robimy podsumowania krajowe, to tylko najlepsze lokalne historie w prowincji Phuket.

Nie są one w określonej kolejności ważności, ale z grubsza w kolejności publikacji. Są to dni od poniedziałku 29 maja 2023 r. do niedzieli 4 czerwca 2023 r.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najpopularniejsze lokalne historie!

1. Zagraniczny kierowca zniszczył boczne lusterko minivana podczas rzekomego incydentu drogowego w Wichit, Mueang Phuket.

Australijskiemu kierowcy postawiono dwa zarzuty prawne po incydencie drogowym, w którym zniszczył boczne lusterko minivana w Wichit, Mueang Phuket.

Australijczyk został ukarany grzywną w wysokości 10,000 40,000 bahtów i zapłacił XNUMX XNUMX bahtów za szkody po incydencie drogowym z minivanem w Wichit, Mueang Phuket. Groziło mu również dwa miesiące pozbawienia wolności, ale otrzymał zawieszenie kary pozbawienia wolności z rocznym okresem próbnym.

Ta historia była głównym punktem dyskusji w naszych mediach społecznościowych w zeszłym tygodniu.

2. W Kathu dokonano nalotu na dwa nielegalne kluby nocne z powodu rzekomego otwarcia poza legalnymi godzinami zamknięcia i umożliwienia nieletnim wstępu na miejsce.

Pięciu wyższych rangą policjantów z Kathu, w tym szef, zostało przeniesionych po tym, jak dokonano nalotu na dwa nielegalne kluby nocne w Kathu za rzekome otwarcie ponad ustawowymi godzinami zamknięcia i umożliwienie nieletnim wstępu na miejsce.

Szef dystryktu Kathu został przeniesiony na szefa dystryktu Chang Klang w Nakhon Si Thammarat.

Prawny czas zamknięcia klubów nocnych w Phuket to 2 w nocy.

3. Phuket zostanie oficjalnie ogłoszone przez Departament Kontroli Chorób (DDC) jako pierwsza prowincja w Tajlandii wolna od wścieklizny.

W ciągu ostatnich 15 lat nikt w Phuket nie zmarł na wściekliznę. Phuket zostanie oficjalnie ogłoszona pierwszą prowincją w Tajlandii wolną od wścieklizny. Dzięki temu turyści będą mieli więcej pewności siebie podczas wizyty w Phuket.

4. Poszukiwana australijska para została aresztowana w Phuket po tym, jak rzekomo ukradli 2.5 miliona bahtów od Chińczyka w Bangkoku.

Zagraniczna para najwyraźniej pracowała jako zespół i rzekomo ukradła torbę z pieniędzmi. Następnie para uciekła do Phuket.

5. Rosyjski turysta utonął na plaży w Thalang po tym, jak podobno zignorował czerwone flagi zakazujące pływania.

Ratownicy również go ostrzegli, zanim ich zignorował. Turysta utonął, zanim został wyciągnięty z wody.

6. Samotna zagraniczna turystka została wypchnięta z minivana w Phuket przez kierowców innych furgonetek działających w porcie Phuket Rassada. Kierowcy twierdzili, że kierowca furgonetki turysty nie mógł odebrać pasażerów w porcie i powiedzieli turystce, aby wyciągnęła stamtąd walizkę, jeśli zamierza skorzystać z usług aplikacji.

Kierowca stwierdził później, że powiedziano mu, że nie wolno mu odbierać aplikacji, mimo że jego furgonetka miała legalne żółte tablice i spełniała inne wymagania transportowe.

To wszystko na ten tydzień, jak zawsze dzięki za wsparcie!

=======================

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.