AKTUALIZACJA: Taksówkarze z Phuket proszeni o bardziej uprzejme traktowanie turystów po incydencie wirusowym – WIDEO

Phuket -

Taksówkarze w Phuket są proszeni przez urzędników o bardziej uprzejmą postawę po tym, jak zagraniczna turystka została wypchnięta z minivana w Phuket przez kierowców innych samochodów dostawczych działających w porcie Phuket Rassada.

Nasza poprzednia historia:

Kierowcy twierdzili, że kierowca furgonetki turysty nie mógł odebrać pasażerów w porcie i powiedzieli turystce, aby wyciągnęła stamtąd walizkę, jeśli zamierza skorzystać z usług aplikacji.

Teraz aktualizacja:

Szef policji miasta Phuket, pułkownik Pratueng Ponmana, w niedzielę (4 czerwca)th) udali się na molo Rassada z urzędnikami Biura Transportu Lądowego w Phuket (PLTO).

Pan Kornpitak Artsuwan, pełniący obowiązki szefa PLTO, powiedział Phuket Express, że minivan z jego zagranicznym pasażerem korzystał z „aplikacji Bolt”.

Miejscowi taksówkarze na molo źle zrozumieli i nie zdawali sobie sprawy, że aplikacja Bolt została już zatwierdzona przez PLTO i nie jest nielegalna w Phuket.

Jednak po tym, jak zostali poinformowani, teraz zrozumieli. Nie było poważnej sytuacji tylko słowna kłótnia. Taksówkarzom powiedziano, aby byli wobec siebie uprzejmi, aby zrobić dobry wizerunek turystom.

Jednak pułkownik Pratueng powiedział Phuket Express, że molo Rassada jest terenem prywatnym, na który zezwala organizacja administracyjna prowincji Phuket.

Lokalne taksówki na molo są również legalnie obsługiwane i mają postój taksówek dla około 30 pojazdów. Mają też prawo chronić swoje usługi, sprawdzając, czy taksówkarze z zewnątrz są legalnymi usługami, ale muszą być bardziej uprzejmi. Tymczasem taksówkarze z zewnątrz mogą również odbierać klientów, jeśli korzystają z aplikacji zatwierdzonych przez PLTO.

TPN zauważa jednak, że prywatne firmy i miejsca mogą zawierać umowy z określonymi taksówkarzami i usługami, takimi jak lotnisko Phuket, co ogranicza dostępność aplikacji do zamawiania przejazdów i innych usług, nawet jeśli usługa jest legalna. Jako miejsce prywatne, Molo Rassada zastrzega sobie do tego prawo.

Doprowadziło to do wielu konfliktów i problemów, zwłaszcza na lotnisku w Phuket, gdzie niektórzy turyści pokonują nawet znaczne odległości od terminala lotniska, aby zaoszczędzić trochę pieniędzy na taksówkach. Posłowie partii Move Forward wzywali prywatne firmy do zezwalania na aplikacje do udostępniania przejazdów, ale wiele prywatnych firm twierdzi, że korzysta z własnych usług taksówkarskich dla bezpieczeństwa. Krytycy twierdzą jednak, że kontrakty dotyczą tylko pieniędzy dla obu stron.

Poniżej znajdują się aplikacje, które zostały certyfikowane przez PLTO:

=======================

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.