Nietrzeźwy mnich zwolniony ze stanowiska w Phuket

Phuket -

Nietrzeźwy mnich z Khon Kaen został usunięty ze stanowiska w Phuket po skargach mieszkańców.

Policja miasta Phuket poinformowała Phuket Express, że mnich zidentyfikowany jako Thitathamayo, lat 60, który był mnichem w Khon Kaen, został usunięty ze stanowiska przez opata prowincji Phuket, Phra Kru Mettapirom w niedzielę (4 czerwca)th).

Zwolnienie ze stanowiska nastąpiło po tym, jak miejscowi powiadomili policję miasta Phuket, że mnich Thitathamayo rzekomo został znaleziony pijący alkohol i śpiący przed lokalnym domem w Mueang Phuket. Przyznał, że pił alkohol i zgodził się na usunięcie ze stanowiska.

Mnich Thitathamayo został mnichem w świątyni w Khon Kaen dwa lata temu. Opuścił świątynię po tym, jak opat w Khon Kaen ostrzegł go przed piciem alkoholu i łamaniem zakonu.

Picie alkoholu jest ściśle sprzeczne z kodeksem religijnym mnichów buddyjskich w Tajlandii. Niezależnie od tego, jak omówimy poniżej, ostatnio w tajskich mediach było kilka przypadków złego zachowania mnichów.

Nietrzeźwi mnisi w Mueang Nong Bua Lamphu uzyskali pozytywny wynik testu na zawartość do 300 miligramów alkoholu i zostali zwolnieni ze stanowiska. Zakonnicy rzekomo sprzedawali też bez pozwolenia wiele przedmiotów należących do świątyni.

Nietrzeźwy starszy mnich został złapany w hotelu w Sattahip w nocy w Walentynki (14 lutego)th), po tym, jak podobno zrezygnował z rachunku na 3,000 bahtów w lokalnej restauracji.

=======================

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.