Komisja Wyborcza Tajlandii zaleca liczenie głosów w niektórych okręgach wyborczych

Komisja Wyborcza (KE) podejmuje działania w celu utrzymania uczciwości niedawno przeprowadzonych wyborów powszechnych. W szczególności planuje zalecić ponowne przeliczenie głosów dla niektórych okręgów wyborczych z list partyjnych po wykryciu kart do głosowania, które zostały rozdane, ale nie zostały użyte. Dodając do złożoności, KE spieszy się również z zbadaniem ponad 280 sporów kwestionujących ważność wyników wyborów.

KE zauważyła, że ​​nie wszystkie te spory są ze sobą powiązane, dodając, że niektóre są dość poważne i mogą mieć poważne konsekwencje. Po dokładnym przeanalizowaniu kwestii KE stwierdziła również, że niektóre skargi nie miały podstaw i zostały odpowiednio oddalone, podczas gdy te, które wydawały się uzasadnione, są obecnie badane.

Śledztwo jest szeroko zakrojone i obejmuje około 20-30 wybranych urzędników ze wszystkich partii politycznych. Zarzuty są różne, od kupowania głosów i wprowadzających w błąd taktyk kampanii po kampanie oszczerstw mające na celu zniszczenie reputacji. Powaga tych spraw zostanie oceniona na podstawie rzeczywistych przedstawionych dowodów.

Prawo mówi, że KE może ogłosić wyniki wyborów posłów z okręgów wyborczych tylko wtedy, gdy są oni pewni, że wybory zostały przeprowadzone uczciwie i sprawiedliwie, oraz po sprawdzeniu co najmniej 95% wszystkich okręgów wyborczych. KE dodała, że ​​proces oficjalnego uznawania i zatwierdzania posłów będzie kontynuowany bez zbędnej zwłoki, ponieważ ma na celu zakończenie tego procesu w terminie 60 dni.

Oczekuje się, że KE zasugeruje ponowne przeliczenie głosów dla niektórych posłów proporcjonalnej reprezentacji w tym tygodniu. Posunięcie następuje po odkryciu rozbieżności między liczbą zliczonych głosów a liczbą osób, które faktycznie głosowały w tych jednostkach. Wydaje się, że te rozbieżności były prawdopodobnie wynikiem podwójnego liczenia lub pominięcia oznaczeń podczas procesu liczenia.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach i od dekady pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie proszę kierować na e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/