Ratownicy ostrzegają przed meduzami na plażach Phuket

Phuket -

Ratownicy z Phuket ostrzegli pływaków przed portugalskim okrętem wojennym, rodzajem trującej meduzy.

Ratownicy na lokalnych plażach powiedzieli Phuket Express w środę (7 czerwca).th), że podczas ostatniej pory monsunowej na plażach Phuket znaleźli wiele meduz portugalskich żołnierzy.

Jeśli pływak został użądlony, można użyć wody morskiej i octu, jeśli są dostępne, do przemycia chorej skóry i usunięcia jej macki. Następnie użyj gorącej wody, aby przykryć dotknięty obszar przez 20 minut, aby złagodzić ból.

Pływacy obawiający się użądlenia powinni unikać wchodzenia do wody na plażach, na których występują znane populacje meduz, powiedzieli ratownicy. Pływacy powinni również zwracać uwagę na flagi na plażach i słuchać instrukcji ratowników.

=======================

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.