AKTUALIZACJA: Podejrzany z Kazachstanu o zastrzelenie Rosjanina w Phuket, początkowo oskarżony o przekroczenie dozwolonego terminu pobytu

Phuket -

Podejrzany z Kazachstanu został aresztowany na międzynarodowym lotnisku w Phuket po tym, jak rosyjski biznesmen został ranny po tym, jak został postrzelony, gdy był w samochodzie w popularnej kawiarni na Phuket. Podejrzany został początkowo oskarżony o przekroczenie dozwolonego pobytu.

Nasze poprzednie historie:

Cudzoziemiec został zastrzelony w samochodzie zaparkowanym w kawiarni przy alei łodzi w Thalang.

44-letni Rosjanin został ranny w wyniku postrzału w samochodzie zaparkowanym przed kawiarnią w Cherng Talay.

Zagraniczny podejrzany został aresztowany na międzynarodowym lotnisku w Phuket po tym, jak rosyjski biznesmen został ranny po tym, jak został postrzelony, gdy był w samochodzie w Cherng Talay w lokalnej kawiarni.

Teraz aktualizacja:

Komendant policji prowincji Phuket, generał dywizji Sermphan Sirikong, powiedział Phuket Express w czwartkowe popołudnie (8 czerwca)th), że podejrzany z Kazachstanu przekroczył ważność legalnej wizy, chociaż dokładna liczba dni, o które przekroczył ważność, nie została podana przez odpowiednich funkcjonariuszy organów ścigania. Na tym etapie został oskarżony o przekroczenie dozwolonego terminu pobytu, a inne potencjalne zarzuty, takie jak usiłowanie zabójstwa, są przedmiotem dochodzenia i przeglądu.

Podejrzany nie współpracował dobrze w procesie przesłuchania, dodała policja i poprosił o spotkanie z ambasadą Kazachstanu, ponieważ nie mówił po angielsku ani po tajsku.

Ranna ofiara, 44-letni obywatel Rosji ALEYNIKOV DMITRY, nadal przebywa w szpitalu, ale według lekarzy znajduje się poza „strefą zagrożenia” i oczekuje się, że w pełni przeżyje i wyzdrowieje po wielu ranach postrzałowych. Gdy jego stan zdrowia będzie wystarczająco dobry, aby to zrobić, policja w Phuket planuje przesłuchać pana Dmitry'ego, aby ustalić, czy ma on pojęcie, dlaczego podejrzany, pan Artur Legay, lat 49, rzekomo próbował go zabić.

Pan Dmitry był podobno przytomny, świadomy i rozmawiał, chociaż nie był jeszcze gotowy do przesłuchania.

=======================

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.