DRR ogłasza zakończenie budowy nowej drogi łączącej Phuket i Phang Nga

KOMUNIKAT PRASOWY:

PHUKET - Osoby dojeżdżające do pracy i urlopowicze będą mogli łatwiej podróżować między prowincjami Phuket i Phang Nga teraz, gdy ukończono dodatkową jezdnię. 4.2-kilometrowa droga pomoże w rozwoju turystyki i tranzytu między dwoma prowincjami.

Ukończenie budowy Na Klang-Ao Jik, czyli wiejskiej drogi 1042, zostało ogłoszone przez Departament Dróg Wiejskich (DRR). Czteropasmowa betonowa droga jest częścią planu rozbudowy miasta w dzielnicy Thai Muang w Phang Nga i ma być używana przez turystów z Phuket odwiedzających popularne atrakcje w prowincji Phang Nga.

Dyrektor generalny DRR, Apirat Chaiwongnoi, stwierdził, że droga oferuje łatwiejszy transport między prowincjami i przyniesie korzyści lokalnej gospodarce i turystyce. Ukończenie drogi pozwoli obsłużyć rosnącą liczbę odwiedzających Phang Nga od czasu ponownego otwarcia kraju po pandemii Covid-19.

W zeszłym roku prowincję Phang Nga odwiedziło 546,475 2.7 gości, przynosząc około XNUMX miliarda bahtów na gospodarkę turystyczną południowej prowincji.

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od czterech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.