DRR ogłasza zakończenie budowy nowej drogi łączącej Phuket i Phang Nga

KOMUNIKAT PRASOWY:

PHUKET - Osoby dojeżdżające do pracy i urlopowicze będą mogli łatwiej podróżować między prowincjami Phuket i Phang Nga teraz, gdy ukończono dodatkową jezdnię. 4.2-kilometrowa droga pomoże w rozwoju turystyki i tranzytu między dwoma prowincjami.

Ukończenie budowy Na Klang-Ao Jik, czyli wiejskiej drogi 1042, zostało ogłoszone przez Departament Dróg Wiejskich (DRR). Czteropasmowa betonowa droga jest częścią planu rozbudowy miasta w dzielnicy Thai Muang w Phang Nga i ma być używana przez turystów z Phuket odwiedzających popularne atrakcje w prowincji Phang Nga.

Dyrektor generalny DRR, Apirat Chaiwongnoi, stwierdził, że droga oferuje łatwiejszy transport między prowincjami i przyniesie korzyści lokalnej gospodarce i turystyce. Ukończenie drogi pozwoli obsłużyć rosnącą liczbę odwiedzających Phang Nga od czasu ponownego otwarcia kraju po pandemii Covid-19.

W zeszłym roku prowincję Phang Nga odwiedziło 546,475 2.7 gości, przynosząc około XNUMX miliarda bahtów na gospodarkę turystyczną południowej prowincji.

Informacje i źródło: NNT

=======================

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.