Ekspert mówi, że zakłócenia gospodarcze w Tajlandii są bardzo możliwe, jeśli nie uda się utworzyć rządu

Krajowy —

Prezydent Tajlandzkiej Izby Handlowej Thanawat Phonwichai ostrzegł, że Tajlandia może doświadczyć spowolnienia gospodarczego, jeśli Partia Ruchu Naprzód (MFP), partia polityczna, która zdobyła najwięcej mandatów w ostatnich wyborach, przegrao utworzyć rząd.

Pan Thanawat ujawnił wyniki majowego badania zaufania konsumentów i biznesu w Tajlandii. Powiedział, że ogólny wskaźnik zaufania konsumentów w Tajlandii stale się poprawiał przez 12 kolejnych miesięcy i osiągnął najwyższy poziom od 39 miesięcy dzięki ożywieniu w turystyce. Wybory parlamentarne, które odbyły się 14 maja, również wprowadziły znaczną ilość pieniędzy do obiegu gospodarczego kraju.

Mimo to, zgodnie z badaniem, zarówno opinia publiczna, jak i podmioty gospodarcze są coraz bardziej zaniepokojone niepewnością związaną z utworzeniem nowego rządu, na czele którego stoi MFP, oraz jego stabilnością po tym okresie.

Pan Thanawat powiedział, że mogą wystąpić masowe protesty uliczne, jeśli MFP nie uda się sklecić rządu, co może spowodować spowolnienie gospodarcze. Warto jednak zauważyć, że krajowy sektor turystyczny odnotował pozytywne ożywienie, które może pomóc w osiągnięciu przez Tajlandię tempa wzrostu gospodarczego w przedziale 3.0-3.5%, stwierdził Thanawat.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach i od dekady pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie proszę kierować na e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/