Nie ma planów zaprzestania przyjmowania pracowników migrujących, mówi rząd Tajlandii

Krajowy —

Tajlandia nadal będzie zatrudniać pracowników migrujących, pani Kanchana Phatrachok, rzeczniczka MSZ, powiedziała w odpowiedzi na wcześniejsze fałszywe doniesienia, że ​​kraj przestanie zezwalać na pracę w kraju pracownikom z Kambodży i Laosu.

Pani Kanchana powiedziała, że ​​Ministerstwo Pracy jedynie dostosowało proces zatrudniania pracowników migrujących poprzez MOU (Memorandum of Understanding) z Kambodżą i Laosem, aby ułatwić pracodawcom składanie żądań dotyczących pracowników migrujących.

Pracodawcy mogą teraz zwracać się bezpośrednio do prowincjonalnych urzędów pracy lub centrów usług zatrudnienia w Bangkoku, bez konieczności zwracania się do Departamentu Zatrudnienia. Nie oznacza to, że Tajlandia przestanie zatrudniać pracowników z sąsiednich krajów – powiedziała pani Kanchana.

Dodała, że ​​w przypadku siły roboczej z Myanmaru nadal konieczny jest jednak kontakt z Departamentem Zatrudnienia.

Jej wyjaśnienie jest również odpowiedzią na kolejną fałszywą wiadomość, że Partia Ruchu Naprzód, partia polityczna, która wygrała wybory, będzie repatriować pracowników migrujących z sąsiednich krajów.

Pani Kanchana poruszyła również kwestię opieki społecznej dla pracowników zagranicznych w Tajlandii, stwierdzając, że kraj ten nieustannie podejmuje wysiłki na rzecz zapewnienia dobrobytu i ochrony pracowników zagranicznych bez dyskryminacji.

Powiedziała, że ​​zagraniczni pracownicy, którzy przestrzegają prawa, mają teraz dostęp do usług opieki zdrowotnej w Tajlandii, zwłaszcza ci, którzy są uprawnieni do świadczeń z ubezpieczenia społecznego i ubezpieczenia zdrowotnego.

Według statystyk Ministerstwa Pracy w Tajlandii było łącznie 2,743,673 6.92 XNUMX pracowników zagranicznych, co stanowi XNUMX% całkowitej siły roboczej. Ci zagraniczni pracownicy odgrywają znaczącą rolę w rozwoju tajskiej gospodarki i społeczeństwa, stwierdziła pani Kanchana.
-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Oryginalny artykuł pojawił się na naszej siostrzanej stronie The Pattaya News.

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach i od dekady pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie proszę kierować na e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/