Oferty Phuket na Expo 2028: Życie, harmonia, zrównoważony rozwój

KOMUNIKAT PRASOWY:

PHUKET - Phuket walczy o możliwość zorganizowania Specialized Expo w 2028 roku, podkreślając temat życia, harmonii i zrównoważonego rozwoju, jednocześnie pozycjonując się na tle międzynarodowych rywali.

Wyspiarska prowincja Phuket, znany cel turystyczny w Tajlandii, konkuruje z miastami ze Stanów Zjednoczonych, Hiszpanii, Argentyny i Serbii o organizację Specialized Expo w 2028 roku. Oficjalna prezentacja jej oferty nastąpi jeszcze w tym miesiącu.

Cherdchai Chaivaivid, dyrektor generalny Departamentu Międzynarodowych Spraw Gospodarczych i szef zespołu przetargowego Phuket Expo 2028, ujawnił, że ich propozycja zostanie przedstawiona członkom Bureau International des Expositions (BIE) 21 czerwca w Paryżu we Francji. Wyboru miasta-gospodarza dokona 124 obecnych członków z prawem głosu.

Proponowany temat wystawy „Przyszłość życia: życie w harmonii, dzielenie się dobrobytem” podkreśla znaczenie ludzi, planety i dobrobytu jako filarów zrównoważonego wzrostu.

Cherdchai wyjaśnił, że mocną stroną Phuket jest gotowość prowincji, solidna współpraca ze wszystkimi zainteresowanymi stronami, zwłaszcza społecznościami lokalnymi, oraz dążenie do zwiększenia sukcesów poza targami. Dodatkowo nadrzędnym celem jest zorganizowanie tej prestiżowej imprezy przy jednoczesnej minimalizacji wpływu na środowisko.

Jeśli zostanie wybrana, Phuket przejdzie do historii jako pierwsze miasto Azji Południowo-Wschodniej, które będzie gospodarzem tego wydarzenia. Prowincja ma również na celu wykorzystanie targów do promowania się jako centrum usług medycznych, konferencji i terenów zielonych.

Szacuje się, że wydarzenie to może pobudzić lokalną działalność gospodarczą o wartości około 50 miliardów bahtów i stworzyć około 110,000 21 miejsc pracy. Oczekuje się, że targi, zaplanowane od 17 marca do 2028 czerwca 4.9 roku, przyciągną około XNUMX miliona zwiedzających.

Niezależnie od wyniku, Cherdchai potwierdził zaangażowanie Tajlandii w rozwój swoich prowincji, aby wyróżnić się na arenie światowej. Podkreślił, że takie postępy pokażą gotowość Tajlandii, umacniając jej pozycję głównego pretendenta do organizacji międzynarodowych wydarzeń na dużą skalę.

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od czterech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.