Przedsiębiorcy z Phuket przedstawiają propozycje pobudzenia lokalnej turystyki

KOMUNIKAT PRASOWY:

PHUKET - Przedsiębiorcy z Phuket mają przedstawić Partii Ruchu Naprzód sześć propozycji, starając się jeszcze bardziej pobudzić branżę turystyczną w prowincji.

Przewodniczący Stowarzyszenia Turystycznego Phuket, Thanet Tantipiriyakit, powiedział, że proponowane środki obejmują modernizację systemu transportu publicznego, nadanie priorytetu turystyce jako kluczowemu czynnikowi napędzającemu gospodarkę, zwiększenie liczby lotów międzynarodowych, zapewnienie przejrzystości wsparcia rządowego i utrzymanie zrównoważonego podejścia do stosunków międzynarodowych.

Przedsiębiorcy z Phuket zaproponowali środki mające na celu rozwiązanie problemów nękających system transportu publicznego, w tym problemów z usługami taksówkowymi, takimi jak zawyżone ceny dla zagranicznych turystów i odmowa pasażerów. Podkreślają również konieczność priorytetowego traktowania branży turystycznej poprzez zwiększanie finansowania organizacji związanych z turystyką oraz wdrażanie skutecznych kampanii promocyjnych.

Grupa dodatkowo podkreśla znaczenie usprawnienia lotów międzynarodowych i ożywienia Thai Airways International, aby sprostać wymaganiom turystów po pandemii COVID-XNUMX. Ponadto podkreślają konieczność wyraźnego wsparcia rządowego w obszarach takich jak środowisko, energia i koszty czystej energii, aby umożliwić świadome podejmowanie decyzji i promować zrównoważone praktyki.

Stowarzyszenie wzywa również do zachowania zrównoważonego podejścia do stosunków międzynarodowych, uznając jego bezpośredni wpływ na branżę turystyczną i potencjał pozytywnej współpracy z różnymi krajami.

Phuket Tourist Association szacuje, że tegoroczna liczba odwiedzających osiągnie około 60-70% wartości z 2019 roku, a odpowiadające im przychody z turystyki wzrosną do 70-80% kwoty z 2019 roku. Stowarzyszenie przewiduje spadek obłożenia hoteli poza sezonem, szacując średni wskaźnik na 65-70% ze względu na trwające skutki pandemii i wolniejsze ożywienie głównych rynków, takich jak Chiny.

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od czterech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.