Tajski rząd podaje zasady dotyczące mobilnych aplikacji do przywoływania przejażdżek

Rząd promuje korzystanie z zarejestrowanych usług przywoływania przejazdów w celu zwiększenia bezpieczeństwa osób dojeżdżających do pracy i utrzymania rozsądnych cen.

Zastępca rzecznika rządu, Traisulee Traisaranakul, ogłosił w tym tygodniu, że Ministerstwo Transportu zachęca teraz osoby fizyczne do rejestrowania swoich pojazdów osobistych w celu świadczenia usług przewozowych, dodając, że dodatkową pomoc w tym procesie zapewni Departament Transportu Lądowego (DLT).

Traisulee podkreślił znaczenie korzystania z aplikacji do przywoływania przejazdów, które uzyskały rejestrację od DLT, zauważając, że zapewnia to pasażerom bezpieczeństwo podczas całej podróży, a jednocześnie gwarantuje rozsądne opłaty za usługi.

Obecnie istnieje siedem aplikacji, które otrzymały aprobatę DLT, w tym Hello Phuket Service, Bonku, Asia Cab, Robinhood, Grab, Air Asia SuperApp i Bolt.

Aby zidentyfikować legalnie działające pojazdy typu ride-hall, pasażerom zaleca się szukanie taksówek z żółtymi tablicami rejestracyjnymi lub fioletowymi naklejkami na samochodach prywatnych. Wskaźniki te oznaczają, że kierowcy posiadają ważne prawa jazdy, przeszli kontrolę kryminalną oraz zarejestrowali swoje pojazdy do wykonywania przejazdów.

Tymczasem motocykle zaangażowane w usługi związane z przejazdami muszą mieć żółtą tablicę rejestracyjną, a motocykliści muszą nosić kurtki odpowiedniej firmy oferującej przejazdy.

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach i od dekady pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie proszę kierować na e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/