Wielu studentów w Phuket cierpi na biegunkę, wybuch tajemnicy

Phuket -

Urząd Zdrowia Prowincji Phuket (PPHO) prowadzi dochodzenie po tym, jak wielu uczniów w Phuket zachorowało na biegunkę.

Główny lekarz PPHO Koosak Kookietikun powiedział Phuket Express w czwartek (8 czerwca).th), że wielu uczniów w wielu szkołach w Phuket cierpi na biegunkę, a niektórzy wymiotują. We wtorek (6 czerwca brth) PPHO zgłosiło około 50 pacjentów w różnym wieku z biegunką dziennie w szpitalach rządowych i 100 dziennie w szpitalach prywatnych na całym Phuket. Większość pacjentów ma bóle brzucha, wymioty z biegunką, a niektórzy pacjenci mają również gorączkę.

Możliwy związek z zatruciem pokarmowym i wodnym nadal nie jest jasny. Szkoły wzywają do zwiększenia środków higieny, takich jak jedzenie musi być świeże i czyste przed gotowaniem. Mycie rąk jest również ważne przed jedzeniem.

W Tajlandii panuje pora deszczowa, a pogoda jest odpowiednia dla wielu zarazków, które mogą powodować choroby. Jednak PPHO wciąż próbuje zbadać przyczynę tej choroby. Woda i lód są testowane w celu wykrycia obecności zarazków.

=======================

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.