Tajlandzka komisja wyborcza odrzuca skargi przeciwko Pita za posiadanie udziałów w mediach, ale dochodzenie trwa

Bangkok, Tajlandia

Tajska Komisja Wyborcza ogłosiła dziś wieczorem, 9 czerwca 2023 r., że odrzuciła wiele skarg i petycji przeciwko liderowi partii Move Forward i kandydatce na premiera Pita Limjaroenrat w związku z posiadaniem akcji medialnych, stwierdzając, że zostały złożone po upływie ustawowego terminu składania skarg.

Jednak Pita ma nową i znaczącą przeszkodę w swoim dążeniu do zostania kolejnym premierem Tajlandii, ponieważ Komisja Wyborcza oświadczyła, że ​​będzie kontynuować dochodzenie w sprawie tego, czy Pita świadomie ubiegał się o stanowisko premiera mając udziały w mediach i był świadomy, że może to być naruszenie prawa tajskiego, a także regulaminu Move Forward Party.

Dlatego problemem nie jest już posiadanie akcji, ale raczej wiedza Pita

Jeśli zostanie uznany za winnego, Pita może stanąć w obliczu znacznego więzienia i zostać zdyskwalifikowany.

W międzyczasie Pita oświadczył tajlandzkim mediom późnym piątkowym wieczorem, że nie został jeszcze osobiście poinformowany o wynikach przez Komisję Wyborczą i jest przekonany, że zostanie uznany za niewinnego i będzie mógł wykonywać swoje obowiązki i obowiązki związane z ruchem naprzód Impreza.

Pita stwierdził, że jest w zasadzie otwartą księgą i z zadowoleniem przyjmuje każde dochodzenie, pewny swoich decyzji i niewinności.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

=======================

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.