AKTUALIZACJA: Podejrzany z Kazachstanu zaprzecza wszystkim oskarżeniom, znaleziono broń w stawie Phuket

Phuket -

Mężczyzna z Kazachstanu, podejrzany o zastrzelenie Rosjanina, który siedział w swoim samochodzie w popularnej kawiarni Phuket Cafe, zaprzeczył wszystkim oskarżeniom, w tym zamiarowi zabójstwa. Znaleziono broń, która prawdopodobnie posłużyła do popełnienia przestępstwa w stawie w Cherng Talay, Thalang.

Nasze poprzednie historie:

Cudzoziemiec został zastrzelony w samochodzie zaparkowanym w kawiarni przy alei łodzi w Thalang.

44-letni Rosjanin został ranny w wyniku postrzału w samochodzie zaparkowanym przed kawiarnią w Cherng Talay.

Zagraniczny podejrzany został aresztowany na międzynarodowym lotnisku w Phuket po tym, jak rosyjski biznesmen został ranny po tym, jak został postrzelony, gdy był w samochodzie w Cherng Talay w lokalnej kawiarni.

Podejrzany z Kazachstanu został aresztowany na międzynarodowym lotnisku w Phuket po tym, jak rosyjski biznesmen został ranny po tym, jak został postrzelony, gdy był w samochodzie w popularnej kawiarni na Phuket. Podejrzany został początkowo oskarżony o przekroczenie dozwolonego pobytu.

Teraz aktualizacja:

Komendant policji prowincji Phuket, generał dywizji Sermphan Sirikong, powiedział Phuket Express w sobotę (10 czerwca)th), że nakaz aresztowania został wydany przez sąd prowincji Phuket w czwartek (8 czerwca).th) dla podejrzanego z Kazachstanu Artura Legaya, lat 49.

Pan Legay jest oskarżony o zamiar zabójstwa i nielegalne posiadanie broni palnej i amunicji. Jednak zaprzeczył wszystkim zarzutom i powiedział policji, że w ogóle nic nie wie i został opisany jako niechętny do współpracy przy jakimkolwiek przesłuchaniu.

Phuket Express zauważył, że opłata prawna za „publiczne otwieranie ognia bez powodu” nie została wymieniona jako opłata obowiązująca pana Legay.

W piątkowy wieczór (9 czerwca brth) pistolet ręczny, którego pan Legay rzekomo użył do zastrzelenia Rosjanina, pana ALEYNIKOV DMITRY, lat 44, został znaleziony w stawie, który znajduje się około jednego kilometra od miejsca zdarzenia.

Nie oczekuje się, że Legay zostanie zwolniony za kaucją, ponieważ uważa się, że grozi mu ucieczka i pozostanie w tajskim areszcie w oczekiwaniu na proces.

Pan Dmitry dochodzi do siebie po ranach postrzałowych w miejscowym szpitalu w Phuket i mówi się, że jest przytomny, przytomny iw dobrym humorze. Nie przeprowadził jednak jeszcze oficjalnego wywiadu z organami ścigania na temat incydentu ze względu na wciąż powracający stan zdrowia.

=======================

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od czterech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.