Pierwsza faza projektu kolei dużych prędkości z Chin do Tajlandii zostanie ukończona do 2026 r., mówią urzędnicy

Rząd poinformował, że pierwsza faza kolei dużych prędkości ma zostać ukończona do 2026 r. Pierwsza faza jest częścią projektu kolejowego, który połączy Bangkok z miastem Kunming w Chinach

Rzecznik rządu Anucha Burapachaisri ujawnił szczegóły dotyczące budowy szybkiej kolei, która pomoże ożywić tajską gospodarkę i przemysł turystyczny.

Według rzecznika, pierwsza faza linii kolejowej będzie miała sześć przystanków z Bangkoku, Bangsue Grand Station, Don Muang, Ayutthaya, Saraburi i dzielnicy Pak Chong w prowincji Nakhon Ratchasima. 251-kilometrowy projekt kolejowy obejmuje 15 kontraktów na roboty budowlane, z których jeden dotyczy budowy systemu, a czternaście innych – robót inżynieryjnych. Obecnie jedna umowa została zakończona, dziesięć jest w trakcie realizacji, a trzy wciąż oczekują na autoryzację.

Rzecznik powiedział, że chińscy urzędnicy przekażą rządowi Tajlandii wiedzę na temat budowy kolei dużych prędkości i powiązane informacje, aby kolej działała bezproblemowo. Podkreślił, że kolej przyniesie korzyści gospodarce Tajlandii i dobrobytowi jej mieszkańców.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach i od dekady pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie proszę kierować na e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/