Ankieta studentów na temat secesji w południowej Tajlandii, aby zmierzyć się z sondą, oficerem zabitym w Pattani

Krajowy —

Tajlandzcy urzędnicy przygotowują się do zbadania ankiety przeprowadzonej przez studentów z południowej prowincji granicznej Pattani w Tajlandii, w której zapytano obywateli, czy popierają pomysł rozsadzający Pattani z reszty kraju.

Kontrowersyjna ankieta została przeprowadzona podczas wydarzenia zorganizowanego przez Wydział Nauk Politycznych Uniwersytetu Prince of Songkla w Pattani, w którym zapytano widzów: „Czy zgadzasz się z prawem mieszkańców Pattani do korzystania z prawa do samostanowienia w granicach prawa?”

Uczestnicy mieli możliwość oddania głosu „Zgadzam się” lub „Nie zgadzam się”. Według doniesień głosowanie było otwarte dla mieszkańców prowincji Pattani, Narathiwat, Yala i Songkhla.

Niedawno generał Suphot Malaniyom, sekretarz generalny Rady Bezpieczeństwa Narodowego (NSC) ujawnił, że w poniedziałek, 12 czerwca, odbędzie się posiedzenie rady NSC w celu omówienia powyższej sprawy.

Powiedział, że spotkanie było odpowiedzią na obawy premiera Prayuta Chan-o-cha, że ​​sondaż może doprowadzić do konfliktów w kraju. W związku z tym zarządził dochodzenie w celu odkrycia prawdy i zapewnienia sprawiedliwych działań prawnych, jeśli osoby zaangażowane zostaną uznane za winne.

„Podjęcie aktu głosowania za secesją jest naruszeniem prawa i nie może być przeprowadzone. Nie przynosi korzyści ludziom, ponieważ rola wybranych przedstawicieli w Parlamencie, którzy zostali niedawno wybrani, jest już odpowiedzialna za reprezentowanie pragnień i problemów ludzi oraz znajdowanie rozwiązań w ramach prawnych” – powiedział generał Suphot.

Zgodnie z art. 1 konstytucji Tajlandia jest niepodzielnym królestwem.

W osobnym incydencie oficer Pol. porucznik kpr. Phichak Buakaew, który pracował na stacji kolejowej w Pattani, został zastrzelony podczas wypadku samochodowego przez niezidentyfikowanego podejrzanego, który nosił burkę, aby ukryć swoją tożsamość i broń.

Przestępca był w czteroosobowej grupie. W wyniku strzelaniny ranny został także jeden pracownik kolei. Podejrzanym udało się skonfiskować broń palną zmarłego funkcjonariusza i zbiegli z miejsca zdarzenia.

Urzędnicy wciąż polują na podejrzanych od czasu prasy.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Dołącz do dyskusji w naszej grupie na Facebooku https://www.facebook.com/groups/438849630140035/lub w komentarzach poniżej.

Zapisz się!
Tanakorn Panyadee
Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.