Bieżące niedobory pielęgniarek w tajlandzkich szpitalach państwowych Natychmiastowe wezwania do rozwiązania

Alarmujący wskaźnik rezygnacji pielęgniarek ze szpitali państwowych skłonił nowy rząd do wprowadzenia skuteczniejszych sposobów zatrzymania jak największej liczby pielęgniarek w państwowym systemie opieki zdrowotnej.

Każdego roku około 10,000 7,000 nowych pielęgniarek kończy studia w Tajlandii, ale aż XNUMX XNUMX z nich opuszcza swoje stanowiska w państwowych szpitalach z powodu przytłaczającego obciążenia pracą i niewystarczającego wynagrodzenia za nadgodziny, jak donosi związek pielęgniarek i Nurses Connect.

Suwimol Namkanisorn, przedstawiciel związku pielęgniarek i Nurses Connect, wyraził zaniepokojenie wysokim odsetkiem rezygnacji nowych pielęgniarek w ciągu pierwszego roku pracy, który obecnie osiągnął alarmujący poziom 48.9%. Podkreśliła znaczenie wdrożenia środków mających na celu zatrzymanie pielęgniarek w państwowym systemie opieki zdrowotnej zamiast zwiększania liczby nowych pielęgniarek.

Suwimol stwierdził, że pielęgniarki pracują obecnie średnio 80 godzin tygodniowo, przekraczając maksymalny limit 60 godzin ustalony przez Tajlandzką Radę Pielęgniarek i Położnych. Podkreśliła, że ​​im więcej pielęgniarek rezygnuje z pracy, tym większe jest obciążenie pracą pozostałych pielęgniarek, ponieważ łączna liczba godzin pracy wynosiła około 48 godzin tygodniowo.

W obliczu tych wyzwań Suwimol zaapelował do nowego ministra zdrowia publicznego o stopniowe zmniejszanie średniego czasu pracy pielęgniarek w szpitalach podlegających Ministerstwu Zdrowia Publicznego z 80 do około 60 godzin tygodniowo. Wezwała również nowy rząd do zajęcia się dysproporcjami w płacach za nadgodziny, wskazując, że pielęgniarki pracujące dla Bangkok Metropolitan Administration (BMA) zarabiają obecnie 1,200 bahtów za ośmiogodzinną zmianę, podczas gdy osoby pracujące dla ministerstwa zarabiają tylko od 650 do 800 bahtów na zmianę .

Suwimol zaznaczył, że wdrażanie skutecznych metod zmniejszania obciążenia pracą i oferowanie odpowiedniego wynagrodzenia będzie zachęcać pielęgniarki do pozostania w państwowym systemie opieki zdrowotnej, zapewniając społeczeństwu sprawny dostęp do świadczeń zdrowotnych.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach i od dekady pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie proszę kierować na e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/