Tajlandzki problem retencji lekarzy wzbudza obawy, rozwiązania

Stały sekretarz ds. zdrowia publicznego dr Opas Karnkawinpong wyraził zaniepokojenie znacznym niedoborem świeżo upieczonych lekarzy w sektorze medycznym. Podkreślił potrzebę podjęcia działań w celu rozwiązania problemu niskich wskaźników retencji, poprawy świadczeń socjalnych i zmniejszenia obciążenia pracą.

Według stałego sekretarza zapotrzebowanie na publiczne usługi zdrowotne znacznie wzrosło w ciągu ostatniego roku, co wskazuje na pilną potrzebę zatrudnienia dodatkowego personelu medycznego. Pandemia dodatkowo obciążyła publiczną służbę zdrowia, zmuszając urzędników do wzmożenia wysiłków.

W odpowiedzi premier Caretaker Gen Prayut Chan-o-cha zatwierdził 45,000 XNUMX stanowisk w stanowych jednostkach zdrowia publicznego, aby pomóc złagodzić obowiązki lekarzy i pielęgniarek. Jednak kilka kwestii związanych z budżetem pozostaje nierozwiązanych.

Dr Opas podkreśliła potrzebę podjęcia wielu środków w celu zatrzymania pracowników służby zdrowia w całym systemie publicznej opieki zdrowotnej, w tym polityk związanych z wynagrodzeniami, świadczeniami socjalnymi, rozwojem zawodowym i zarządzaniem obciążeniem pracą.

Stały sekretarz zauważył, że około 2,000 lekarzy kontraktowych, głównie świeżo upieczonych absolwentów medycyny, opuszcza swoje stanowiska każdego roku – z czego około 10% rezygnuje z kontynuowania nauki. Potwierdził jednak, że wszyscy specjaliści szukający zatrudnienia w publicznej służbie zdrowia zostali zrekrutowani przez sanepid.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach i od dekady pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie proszę kierować na e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/