Największe historie Phuket z ostatniego tygodnia: Kazachstan aresztowany po tym, jak Rosjanin został ranny w strzelaninie samochodowej i nie tylko

Witam, Czytelnicy i zwolennicy Phuket Express!

Poniżej znajduje się nasz cotygodniowy artykuł, w którym podkreślamy najlepsze lokalne historie w naszym rejonie Phuket z ostatniego tygodnia. Liczba historii zmienia się z tygodnia na tydzień.

Są one wybierane i nadzorowane przez nasz zespół redakcyjny i mają na celu umożliwienie naszym czytelnikom szybkiego „nadrobienia” ważnych historii, które mogli przegapić. Codziennie publikujemy wiele historii i łatwo pogubić się w ważnych wydarzeniach czy zmianach w naszej okolicy. W osobnym artykule robimy podsumowania krajowe, to tylko najlepsze lokalne historie w prowincji Phuket.

Nie są one w określonej kolejności ważności, ale z grubsza w kolejności publikacji. Są to dni od poniedziałku 5 czerwca 2023 r. do niedzieli 11 czerwca 2023 r.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najpopularniejsze lokalne historie!

  1. Nielegalny klub nocny w mieście Phuket został napadnięty z powodu rzekomego otwarcia poza ustawowym czasem zamknięcia i umożliwienia nieletnim wstępu na miejsce.

Inny nielegalny lokal rozrywkowy w mieście Phuket został przeszukany z powodu rzekomego otwarcia poza ustawowym czasem zamknięcia.

To kontynuuje trend regularnych nalotów w ciągu tygodnia.

2. Niedoszły złodziej próbował włamać się do banku na Starym Mieście w Phuket. Zamiast tego złodziej włamał się do pobliskiej piekarni.

Uważa się, że niedoszły rabuś bankowy odjechał po tym, jak w banku włączyła się syrena.

3. Cudzoziemiec został zastrzelony w samochodzie zaparkowanym w kawiarni przy alei łodzi w Thalang.

44-letni Rosjanin został ranny w wyniku postrzału w samochodzie zaparkowanym przed kawiarnią w Cherng Talay.

Zagraniczny podejrzany został aresztowany na międzynarodowym lotnisku w Phuket po tym, jak rosyjski biznesmen został ranny po tym, jak został postrzelony, gdy był w samochodzie w Cherng Talay w lokalnej kawiarni.

Podejrzany z Kazachstanu został aresztowany na międzynarodowym lotnisku w Phuket po tym, jak rosyjski biznesmen został ranny po tym, jak został postrzelony, gdy był w samochodzie w popularnej kawiarni na Phuket. Podejrzany został początkowo oskarżony o przekroczenie dozwolonego pobytu.

Mężczyzna z Kazachstanu, podejrzany o zastrzelenie Rosjanina, który siedział w swoim samochodzie w popularnej kawiarni Phuket Cafe, zaprzeczył wszystkim oskarżeniom, w tym zamiarowi zabójstwa. W stawie w Cherng Talay w Thalang znaleziono broń, która prawdopodobnie była bronią użytą podczas zbrodni.

W chwili obecnej podejrzany nadal twierdzi, że jest niewinny, pomimo znacznej ilości dowodów.

4. Urząd Zdrowia Prowincji Phuket (PPHO) prowadzi dochodzenie po tym, jak wielu uczniów w Phuket zachorowało na biegunkę.

W Tajlandii panuje pora deszczowa, a pogoda jest odpowiednia dla wielu zarazków, które mogą powodować choroby.

To wszystko na ten tydzień, jak zawsze dzięki za wsparcie!

=======================

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od czterech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.