Najważniejsze historie z Tajlandii z ostatniego tygodnia: obchody Miesiąca Dumy i nie tylko

Oto przegląd najpopularniejszych artykułów z NARODOWYCH Tajlandii, wybranych przez naszą drużynę narodową Pattaya News/TPN, od ostatniego tygodnia, od poniedziałku 5 czerwca 2023 r. do niedzieli 11 czerwca 2023 r.

Nie mają one żadnego określonego poziomu ważności, ale są wymienione w kolejności według daty publikacji.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie artykuły były najpopularniejsze! I to wszystko na ten tydzień. Jak zawsze dziękuję za przeczytanie Pattaya News/TPN News!

  1. Tysiące osób LGBTQ+, ich sojuszników i przywódców politycznych przemaszerowało w niedzielę przez centrum Bangkoku, aby uczcić Miesiąc Dumy i promować równość płci podczas drugiej oficjalnej parady równości, która odbędzie się w tym kraju.

Obiecujący premier Tajlandii i przywódca partii Move Forward Party (MFP) Pita Limjaroenrat obiecał podczas imprezy Pride w Bangkoku, że upoważni parlament do głosowania nad ustawą o równości małżeństw dla osób LGBTQ+ w ciągu 100 dni po objęciu urzędu.

W czerwcu odbędzie się wiele innych wydarzeń związanych z dumą.

2. Grupa zwolenników marihuany ogłosiła, że ​​9 czerwca przed Parlamentem będzie obchodzić tzw. Dzień Konopi Tajlandzkiej.

9 czerwca minęła pierwsza rocznica odkąd Tajlandia zdekryminalizowała marihuanę.

3. Tajska policja poszukuje młodej zaginionej Malezyjki, która od kilku dni nie miała kontaktu z matką podczas wizyty w przygranicznym mieście dystryktu Mae Sai w prowincji Chiang Rai w północnej Tajlandii.

Ostatnie przesłane przez nią zdjęcia wskazywały, że przebywa w przygranicznym mieście dystryktu Mae Sai w Chiang Rai. Miasto znajdowało się naprzeciw przygranicznego miasta Birmy Tachilek. Wciąż jej brakuje.

4. Tajska Komisja Wyborcza ogłosiła dziś wieczorem, 9 czerwca 2023 r., że odrzuciła wiele skarg i petycji przeciwko liderowi partii Move Forward i kandydatce na premiera Pita Limjaroenrat w związku z posiadaniem akcji medialnych, stwierdzając, że zostały złożone po upływie ustawowego terminu składania skarg.

Dlatego nie chodzi już o posiadanie akcji, ale raczej o to, czy Pita świadomie kandydował z nimi na premiera i wiedział, że mogą go zdyskwalifikować. Jeśli zostanie uznany za winnego, Pita może stanąć w obliczu znacznego więzienia i zostać zdyskwalifikowany.

5. Stowarzyszenie Thai Alcohol Business Association (TABA) ogłosiło w zeszły piątek, 9 czerwca 2023 r., że popiera zmianę obowiązujących w kraju przepisów dotyczących kontroli alkoholu z korzyścią dla piwowarów, gorzelników, turystów i konsumentów.

Zakaz sprzedaży alkoholu od 2:5 do XNUMX:XNUMX obowiązuje od około pięćdziesięciu lat, a dokładna przyczyna tego zakazu jest obecnie niejasna z powodu różnych przyczyn i mitów często podawanych przez urzędników i mieszkańców Tajlandii.

I to wszystko na ten tydzień. Jak zawsze dziękujemy za przeczytanie Pattaya News/TPN News!

Oryginalna wersja tego artykułu ukazała się na naszej siostrzanej stronie internetowej The TPN National News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od czterech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.