Taksówkarze z Phuket składają oficjalne skargi urzędnikom na taksówki z aplikacją mobilną

Phuket -

Kierowcy taksówek z Phuket złożyli formalne skargi do odpowiednich urzędników, prosząc o pomoc w sprawie tego, co nazywają nielegalnymi taksówkami z aplikacjami mobilnymi.

Pan Kornpitak Arsanasuwan z Phuket Land Transport Office (PLTO) otrzymał list od pana Abdulwahaba Suksalee, przedstawiciela Phuket Taxi Meter Driver Association.

W liście stwierdza się, że wielu taksówkarzy w Phuket ucierpiało finansowo, ponieważ rzekomo wiele nielegalnych pojazdów jest używanych jako taksówki z aplikacjami mobilnymi.

Taksówkarze używają certyfikowanych i niecertyfikowanych aplikacji mobilnych, powiedział Abdulwahab. Pasażerowie i kierowcy są zdezorientowani, myślą, że certyfikowanych aplikacji mobilnych można używać z pojazdami z czarnymi tablicami rejestracyjnymi (samochodami osobowymi) bez jakiejkolwiek legalnej rejestracji jako licencjonowany pojazd transportowy lub odpowiedniego ubezpieczenia transportowego, rejestracji i licencji.

Pan Abdulwahab chce wstrzymać wszystkie nowe zatwierdzenia aplikacji mobilnych, ponieważ jest ich teraz zbyt wiele, a liczba ta stale rośnie. Funkcjonariusze powinni dokładnie sprawdzać nielegalne taksówki (czarne tablice / samochody osobowe / niezarejestrowane), które są obsługiwane zarówno przez certyfikowane, jak i niecertyfikowane aplikacje mobilne, dodał Abdulwahab.

Urzędnicy PLTO powiedzieli, że próbują znaleźć sposób na rozwiązanie tych problemów, ponieważ prawie każdego dnia dochodzi do jakiegoś incydentu między rywalizującymi ze sobą grupami taksówkarzy.

Chociaż niektóre aplikacje, w szczególności Bolt, zostały certyfikowane przez PLTO do użytku, od kierowców oczekuje się posiadania legalnej tabliczki transportowej, licencji, rejestracji, ubezpieczenia i innych dokumentów wymaganych do działania taksówkarza.

Kierowcy twierdzili, że kierowca furgonetki turysty nie mógł odebrać pasażerów w porcie i powiedzieli turystce, aby wyciągnęła stamtąd walizkę, jeśli zamierza skorzystać z usług aplikacji.

Taksówkarze w Phuket są proszeni przez urzędników o bardziej uprzejmą postawę po tym, jak zagraniczna turystka została wypchnięta z minivana w Phuket przez kierowców innych samochodów dostawczych działających w porcie Phuket Rassada.

Lokalny taksówkarz rzekomo zaatakował i wskoczył do taksówki z aplikacją mobilną z zagranicznym pasażerem w dzielnicy Thalang.

=======================

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od czterech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.