AKTUALIZACJA: Ponad 6,000 pacjentów z biegunką w Phuket, 70% zakażonych norowirusem

Phuket -

Ponad 6,000 pacjentów cierpiało na biegunkę w Phuket w ciągu tygodnia po tym, jak wielu z nich zaraziło się norowirusem, powiedział Urząd Zdrowia Prowincji Phuket (PPHO).

Nasza poprzednia historia:

Urząd Zdrowia Prowincji Phuket (PPHO) prowadzi dochodzenie po tym, jak wielu uczniów w Phuket zachorowało na biegunkę.

Teraz aktualizacja:

Główny lekarz PPHO Koosak Kookietikun powiedział Phuket Express we wtorek (13 czerwca)th), że od 5 czerwcath do czerwca 12th było łącznie 6,382 pacjentów z biegunką. Najwięcej było 8 czerwcath. Byli w różnym wieku, zarówno z Tajlandczykami, jak i obcokrajowcami we wszystkich trzech dzielnicach. Siedemdziesiąt procent pacjentów z biegunką zostało zakażonych „Norowirusem”. Obecnie liczba pacjentów z biegunką maleje.

Nie jest jasne, jaka jest dokładna przyczyna choroby. PPHO uważa jednak, że przyczyną choroby są zapasy wody i lód. Przetestowano sześć czynników lodowych, w tym zapasy wody. Wyniki testów będą znane za około tydzień.

Doktor Koosak powiedział Phuket Express, że niektórzy obcokrajowcy i turyści mogą się tym martwić. Jednak PPHO nagłośnił, aby zrozumieć chorobę i jak się chronić. Potwierdzili Phuket Express, że sytuacja jest już pod kontrolą.

=======================

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.