Mężczyzna aresztowany za siedem zarzutów kradzieży w Phuket

Phuket -

Mężczyzna z Yala został aresztowany w Phuket i przyznał się do siedmiu kradzieży.

Policja miasta Phuket powiedziała Phuket Express, że we wtorek wieczorem (13 czerwca)th) aresztowali mężczyznę zidentyfikowanego jedynie jako pan Somchai, lat 44, z Betong, w najniższej południowej prowincji Tajlandii.

Przejęto od niego 50,140 2 bahtów w gotówce, dwie kamery CCTV i pistolet z sześcioma nabojami. Został aresztowany w hotelu w Soi Suthat XNUMX w Talad Nuea w mieście Phuket.

Somchai przyznał się policji, że włamał się do sklepu z masażami, piekarni, banku, sklepu ze złotem i restauracji na Yaowarad Road w Talad Nuea. Policja wyśledziła podejrzanego na podstawie nagrań z monitoringu, by w końcu go aresztować.

Somchai powiedział policji, że przebywał w Phuket przez miesiąc, ale był bezrobotny. Postanowił zostać złodziejem, aby zarobić na utrzymanie. przyznał się do siedmiu kradzieży. Wcześniej trafił do więzienia na pięć lat za kradzież w Yala.

Somchai jest oskarżony o nocną kradzież oraz posiadanie broni palnej i amunicji bez pozwolenia.

Phuket Express zauważył, że policja nie wspomniała, czy Somchai był tym samym złodziejem, który nie powiodło się po próbie włamania do banku na Starym Mieście w Phuket. Zamiast tego złodziej włamał się do pobliskiej piekarni.

=======================

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od czterech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.