Tajska policja ostrzega restauracje przed fałszywymi prośbami o zwrot pieniędzy

ZDJĘCIE: Thaipost

Krajowy —

Cyber ​​Crime Investigation Bureau (CCIB) ostrzega restauracje przed oszustami, którzy podszywają się pod klientów i proszą o zwrot pieniędzy za pośrednictwem aplikacji do dostarczania jedzenia.

Rzecznik CCIB Pol. Pułkownik Krishna Pattanacharoen powiedział, że oszuści wykorzystują powszechne korzystanie z aplikacji do dostarczania żywności w Tajlandii.

Oszuści ci podszywają się pod klientów i oszukują nieświadome restauracje, żądając zwrotu pieniędzy, twierdząc, że nie otrzymali właściwego zamówienia.

pol. Pułkownik Krishna powiedział, że tego rodzaju oszustwa stają się coraz bardziej rozpowszechnione w oparciu o liczbę skarg online, które otrzymuje CCIB. Według statystyk od 1 marca 2022 r. do 5 czerwca 2023 r. zgłoszono 9,768 3.58 przypadków takich oszukańczych działań, co stanowi 351% wszystkich zgłoszonych przypadków przestępstw internetowych i powoduje szkody w wysokości XNUMX mln bahtów.

Według Pol. Pułkowniku Krishna, osoby zamieszane w tego rodzaju oszustwa podlegają karze pozbawienia wolności do lat pięciu i grzywnie w wysokości nie większej niż 100,000 100,000 bahtów lub obu tym karom. Naruszają również ustawę o przestępstwach komputerowych, za którą grozi grzywna w wysokości nie większej niż XNUMX XNUMX bahtów i kara pozbawienia wolności do pięciu lat lub jedno i drugie.

pol. Płk Krishna apeluje do operatorów restauracji o zachowanie środków ostrożności, gdy podejrzane osoby proszą o zwrot pieniędzy, zwłaszcza w internecie, nawet w przypadku niewielkich kwot.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od czterech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.