DSI Raids Księgowość i firma prawnicza w Phuket rzekomo będąca nielegalnym pełnomocnikiem dla obcokrajowców

Phuket -

Departament Dochodzeń Specjalnych (DSI) dokonał nalotu na firmę księgową i prawniczą w Chalong za rzekome bycie nielegalnym kandydatem do sieci dla obcokrajowców z całkowitym odszkodowaniem w wysokości stu milionów bahtów.

Nalot w czwartkowe popołudnie (15 czerwca br.)th) w firmie kierował major Suriya Singhakamon, dyrektor generalny DSI. Pracownicy pracowali normalnie, obsługując zagranicznych klientów, którzy chcieli założyć firmy. Wszyscy zostali poproszeni o zaprzestanie pracy, podczas gdy funkcjonariusze DSI zbierali dowody.

Major Suriya powiedział Phuket Express: „Właścicielem tej firmy jest Tajka, która ma męża Brytyjczyka. Nalot śledził nas, gdy okazało się, że firma jest rzekomo obsługiwana przez obcokrajowców w celu zakładania firm jako nominowanych. Ta firma księgowa zatrudnia około 40 pracowników, a firma działa od ponad 15 lat.”

„W tej firmie jest około 100 firm, które zostały zarejestrowane przez cudzoziemców. Spośród nich 44 firmy są zaangażowane w grunty, które kosztowały około 100 milionów bahtów szkód. Większość ich klientów to Rosjanie. Wiele z tych zarejestrowanych firm wykonuje zakazane prace dla obcokrajowców, takie jak wynajmowanie i sprzedaż gruntów i nieruchomości” – powiedział major Suriya w rozmowie z Phuket Express.

„Tego rodzaju biznesy są prowadzone w Phuket, Chiang Mai i innych znanych miejscach turystycznych na Wschodzie oraz w miejscach o wysokich kosztach gruntów, w których mieszka wielu obcokrajowców” – powiedział major Suriya w rozmowie z Phuket Express.

„Cudzoziemcy to prawdziwi właściciele firm, których udziałowcami są Tajowie. Kupowanie gruntów za pośrednictwem spółek nominowanych nie jest prawdziwym biznesem, ponieważ zgodnie z prawem muszą płacić podatki i inne opłaty, około 10 procent za każdym razem zakupu. Cudzoziemcy kupują grunty poprzez zmianę akcjonariuszy, aby uniknąć podatków i tajlandzkiego prawa dotyczącego posiadania gruntów. Przyszły problem polega na tym, że ziemie w końcu będą należeć do obcokrajowców, co jest ściśle sprzeczne z prawem w Tajlandii i co wywołało ten nalot”. Major Suriya powiedział Phuket Express.

Phuket Express zauważył, że nazwa firmy nie została ujawniona przez urzędników w oczekiwaniu na dalsze dochodzenie. Utajniono również nazwiska właścicieli firmy.

Nasze podobne historie:

Funkcjonariusze organów ścigania skontrolowali wiele firm w Phuket, które podobno są powiązane z rzekomym szefem chińskiej „mafii” „Tuhao”. Funkcjonariusze skonfiskowali samochody, łóżka i komputery.

Postawiono zarzuty dozorcy za nielegalne posiadanie węży w firmie, która podobno jest powiązana z rzekomym szefem chińskiej „mafii” „Tuhao”.

=======================

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.