AKTUALIZACJA: Norowirusa NIE znaleziono w fabrykach lodu i wody w Phuket

Phuket -

Wyniki testów fabrycznych lodu i wody nie wykazują zanieczyszczenia Norowirusem po tym, jak ponad 6,000 pacjentów cierpiało na biegunkę w Phuket w ciągu tygodnia, a wielu z nich uzyskało pozytywny wynik testu na obecność wirusa.

Nasze poprzednie historie:

Urząd Zdrowia Prowincji Phuket (PPHO) prowadzi dochodzenie po tym, jak wielu uczniów w Phuket zachorowało na biegunkę.

Ponad 6,000 pacjentów z biegunką w Phuket, 70% zakażonych norowirusem. Przetestowano sześć czynników lodowych, w tym zapasy wody. Wyniki testów będą znane za około tydzień.

Teraz aktualizacja:

Główny lekarz Urzędu Zdrowia Prowincji Phuket (PPHO) Koosak Kookietikun powiedział Phuket Express w środę (14 czerwca)th), że wyniki testów z sześciu fabryk lodu i trzech fabryk wody w Phuket NIE zostały skażone Norowirusem we wstępnej analizie. Jednak PPHO wciąż próbuje znaleźć źródło „Norowirusa”.

Tymczasem PPHO stwierdziło, że liczba pacjentów wydaje się zmniejszać i zapewnia, że ​​sytuacja jest pod kontrolą.

=======================

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od czterech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.