Para aresztowana w Phuket za rzekome oszustwo inwestycyjne, które kosztowało ofiary ponad 20 milionów bahtów

Phuket -

Tajska para została aresztowana w Phuket po tym, jak rzekomo oszukała wiele ofiar na ponad 20 milionów bahtów odszkodowania poprzez handel fałszywymi inwestycjami.

Centralne Biuro Śledcze (CIB) poinformowało w tym tygodniu, że aresztowało parę zidentyfikowaną jako pan Sanit, lat 37, i pani Amphon, lat 34, w wynajmowanym pokoju w Sri Soonthorn, Thalang. Aresztowanie nastąpiło po wydaniu nakazu aresztowania przez Sąd Prowincji Ayutthaya, w którym oskarżono ich o oszustwo. Dwóch podejrzanych odrzuciło oskarżenie i oświadczyło, że jest niewinne.

Według CIB, para stworzyła stronę na Facebooku, aby przekonać ludzi do tak zwanych inwestycji niskiego ryzyka z wysokimi nagrodami, co nie przyniosło oczekiwanych rezultatów. Koszt szkód wynosi około 20 milionów bahtów. Pan Sanit powiedział policji CIB, że nic nie wiedział o programie inwestycyjnym i twierdził, że oddał swoje konto bankowe swojej dziewczynie, w zasadzie rzucając ją pod autobus. Jeśli chodzi o jego dziewczynę, pani Amphon powiedziała, że ​​nie zamierzała nikogo oszukać, ale nie wyjaśniła więcej mediom.

Sprawa pozostaje w toku dochodzenia od czasu prasowego.
-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.