Królewskie Tajskie Siły Powietrzne podobno planują zakup nowych myśliwców ze Szwecji po tym, jak zostały odrzucone przez USA

FOTO: Naród

Krajowy —

Po tym, jak Stany Zjednoczone niedawno odmówiły sprzedaży myśliwców F-35A Królewskim Tajskim Siłom Powietrznym (RTAF), RTAF podobno zmodyfikował swoje plany i będzie teraz starał się pozyskać samoloty ze Szwecji.

Według źródła, RTAF zamierza pozyskać ze Szwecji trzy dodatkowe myśliwce odrzutowe Gripen, aby dodać je do swojej floty w Skrzydle 7 w prowincji Surat Thani po tym, jak jeden z nich stracił w katastrofie. Siły powietrzne zakupiły wcześniej 12 Gripenów, z których każdy kosztował około 2 miliardów bahtów.

Ponadto Szwecja nie tylko dostarczy siłom powietrznym pożądane myśliwce, ale także zmodernizuje system radarowy.

Według źródła system radarowy, który działa od dekady, zostanie poddany gruntownej aktualizacji, której koszt szacuje się na 4 miliardy bahtów.

Źródło ujawniło ponadto, że głównodowodzący RTAF, ACM Alongkorn Wannarot, nie utworzył jeszcze panelu do oceny i wyboru następcy myśliwców F-16 królestwa, które służyły przez trzy dekady.

Pomimo sugestii Stanów Zjednoczonych, aby RTAF rozważyła zakup myśliwców 4.5-generacji, takich jak F-16 Block 70 i F-15, obecny budżet na rok budżetowy 2024 nie wystarcza na zawarcie umowy na taki zakup.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Potrzebujesz porady prawnej lub adwokata? Możemy pomóc. Kliknij tutaj.

Zobacz więcej informacji na temat wystawiania u nas nieruchomości, klikając tutaj.

Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.