Media społecznościowe pomagają znaleźć zaginionego chińskiego turystę w Phuket

Phuket -

Chiński turysta w Phuket, który stracił kontakt ze swoją rodziną na ponad 45 dni, ponownie się z nimi spotkał po tym, jak media społecznościowe pomogły im się zbliżyć.

Policja turystyczna w Phuket powiedziała Phuket Express, że niezidentyfikowany chiński turysta stracił kontakt z rodziną po tym, jak powiedział im, że podróżuje po Phuket ponad 45 dni temu. W systemie Tajskiego Urzędu Imigracyjnego nie znaleziono informacji o tym, gdzie chiński turysta zarejestrował swoje miejsce zamieszkania oraz nie było informacji o jakimkolwiek przedłużeniu wizy. Jedyną dostępną o nim informacją było to, że najwyraźniej nadal przebywał w Tajlandii.

Jego historia została udostępniona online w miniony weekend po tym, jak rodzina mężczyzny poinformowała opinię publiczną o sytuacji, dopóki dobry Samarytanin w mediach społecznościowych nie wspomniał, że widywali go w domu towarowym w Wichit prawie codziennie. Policja turystyczna w Phuket została poinformowana i udała się do domu towarowego, zanim w końcu znalazła Chińczyka i nawiązała z nim kontakt.

W niedzielę (18 czerwca brth) około południa Chińczyk połączył się z rodziną. Nazwisko Chińczyka nie zostało ujawnione przez policję turystyczną w Phuket i nie podano więcej szczegółów na temat mężczyzny, dlaczego zaginął, czy przebywał zbyt długo lub dlaczego każdego dnia błąkał się po centrum handlowym.

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od czterech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.