Największe historie Phuket z ostatniego tygodnia: Ich Królewskie Mości Król i Królowa odwiedzają Phuket i nie tylko

Witam, Czytelnicy i zwolennicy Phuket Express!

Poniżej znajduje się nasz cotygodniowy artykuł, w którym podkreślamy najlepsze lokalne historie w naszym rejonie Phuket z ostatniego tygodnia. Liczba historii zmienia się z tygodnia na tydzień.

Są one wybierane i nadzorowane przez nasz zespół redakcyjny i mają na celu umożliwienie naszym czytelnikom szybkiego „nadrobienia” ważnych historii, które mogli przegapić. Codziennie publikujemy wiele historii i łatwo pogubić się w ważnych wydarzeniach czy zmianach w naszej okolicy. W osobnym artykule robimy podsumowania krajowe, to tylko najlepsze lokalne historie w prowincji Phuket.

Nie są one w określonej kolejności ważności, ale z grubsza w kolejności publikacji. Są to dni od poniedziałku 12 czerwca 2023 r. do niedzieli 18 czerwca 2023 r.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najpopularniejsze lokalne historie!

  1. Jego Królewska Mość Król Maha Vajiralongkorn i Jej Królewska Mość Królowa Suthida Bajrasudhabimalalakshana przewodniczyli ceremonii otwarcia w Sądzie Apelacyjnym Regionu 8 i nowym Centrum Administracyjnym Prowincji Phuket przy Tha Kraeng Road w Talad Nuea w mieście Phuket.

Król i Królowa pozdrawiali się i machali rękami na trasie w królewskim samochodzie, który jechał powoli, aby umożliwić ludziom okazanie szacunku. Po ceremonii ich królewskie mości wróciły na międzynarodowe lotnisko w Phuket.

2. Lokalny taksówkarz rzekomo zaatakował i wskoczył do taksówki z aplikacją mobilną z zagranicznym pasażerem w dzielnicy Thalang.

Dwóch lokalnych taksówkarzy zostało oskarżonych o uszkodzenie mienia i groźby po tym, jak uderzyli i wskoczyli do taksówki z „aplikacją mobilną”, podczas gdy w środku znajdowali się zagraniczni pasażerowie.

Wygląda na to, że w Phuket każdego dnia pojawiają się nowe problemy z taksówkami.

3. Podejrzany został aresztowany po tym, jak rzekomo ukradł samochód obcokrajowcowi w Phuket.

Podejrzany, który został aresztowany po tym, jak ukradł samochód Finowi w Phuket, był nielegalnym taksówkarzem, który właśnie wyszedł z więzienia.

Fin był niezwykle wdzięczny za zwrot swojego pojazdu.

4. Ponad 6,000 pacjentów cierpiało na biegunkę w Phuket w ciągu tygodnia po tym, jak wielu z nich zaraziło się norowirusem, powiedział Urząd Zdrowia Prowincji Phuket (PPHO).

Wyniki testów fabrycznych lodu i wody nie wykazują zanieczyszczenia Norowirusem po tym, jak ponad 6,000 pacjentów cierpiało na biegunkę w Phuket w ciągu tygodnia, a wielu z nich uzyskało pozytywny wynik testu na obecność wirusa.

Przyczyna jest nadal nieznana.

5. Belg zastrzelił się na strzelnicy w Rawai.

Policja ustaliła, że ​​cudzoziemiec przebywał na Phuket i był emigrantem, ponieważ miał prawo jazdy na motocykl i inne lokalne dokumenty.

6. Departament Dochodzeń Specjalnych (DSI) dokonał nalotu na firmę księgową i prawniczą w Chalong za rzekome bycie nielegalnym kandydatem do sieci dla obcokrajowców z całkowitym odszkodowaniem w wysokości stu milionów bahtów.

Przyszły problem polega na tym, że ziemie w końcu będą należeć do obcokrajowców, co jest ściśle sprzeczne z prawem w Tajlandii i co wywołało ten nalot.

To wszystko na ten tydzień, jak zawsze dzięki za wsparcie!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od czterech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.