Żółw morski znaleziony martwy w sieci rybackiej na plaży Phang Nga

Phangnga –

Żółw morski został znaleziony martwy, złapany w sieci rybackie na plaży w Phang Nga.

Departament Zasobów Morskich i Przybrzeżnych (DMCR) powiedział Phuket Express, że w tym tygodniu miejscowi powiadomili go o znalezieniu martwego żółwia morskiego na plaży w dzielnicy Thai Mueang.

Przybyli na plażę, aby znaleźć martwego żółwia morskiego Olive Ridley. Miał 49 centymetrów szerokości i 65 centymetrów długości. Ze względu na poważny stopień rozkładu nie udało się ustalić jego płci ani przyczyny śmierci. Na martwym żółwiu znaleziono sieć rybacką. Później martwy żółw morski został pochowany na plaży.

Urzędnicy DMCR powiedzieli Phuket Express, że liczba żółwi morskich Olive Ridley w Tajlandii spada, ponieważ zwykle znajdują one pożywienie w pobliżu wybrzeża i plaż, ale ostatnio miały z tym problemy. Liczba znoszących jaja jest również bardzo niska.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.