Najważniejsze historie Tajlandii z ostatniego tygodnia: Miesiąc po wyborach i więcej

Oto przegląd najpopularniejszych artykułów z NARODOWYCH Tajlandii, wybranych przez naszą drużynę narodową Pattaya News/TPN, od ostatniego tygodnia, od poniedziałku 12 czerwca 2023 r. do niedzieli 18 czerwca 2023 r.

Nie mają one żadnego określonego poziomu ważności, ale są wymienione w kolejności według daty publikacji.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najlepsze historie! I to wszystko na ten tydzień. Jak zawsze dziękuję za przeczytanie Pattaya News/TPN News!

  1. Pita Limjaroenrat, lider i kandydat na premiera partii Move Forward, jest obecnie objęty dochodzeniem w sprawie jego domniemanych udziałów w iTV Plc. Jeśli te zarzuty się potwierdzą, może to skutkować pozbawieniem go możliwości pełnienia funkcji premiera, a następnie zakazem uprawiania polityki.
  2. Dowódca 4. Regionu Armii wyraził zaniepokojenie faktem, że młodzi ludzie w południowej Tajlandii mogą być manipulowani w celach politycznych.

Jego uwagi nawiązują do niedawnego incydentu, w którym tak zwany „narodowy ruch studencki” Pelajara Bangsy zorganizował specjalne forum zatytułowane „Określanie własnej przyszłości”.

3. Trzech obcokrajowców i dwóch Tajów odniosło obrażenia po tym, jak van pasażerski jadący na Krabi rozbił się w Phatthalung.

Jeden z nich odniósł ciężkie obrażenia.

4. Komisja Wyborcza (KE) przygotowuje się do zatwierdzenia 329 posłów-elektów w systemie okręgowym, podczas gdy około 71 posłów-elektów oczekuje na zatwierdzenie.

Ponadto 14 czerwca przypada miesiąc po wyborach powszechnych w Tajlandii, które odbyły się 14 maja.

5. Trzydziestu dwóch pracowników fabryki transportowanych do miejsca pracy przeżyło wypadek autobusowy w Ayutthaya w środkowej Tajlandii.

W autobusie znajdowało się 32 pracowników fabryki, z których trzech odniosło umiarkowane obrażenia, a 29 innych odniosło lekkie obrażenia. Ranni zostali przewiezieni do kilku lokalnych szpitali na leczenie.

I to wszystko na ten tydzień. Jak zawsze dziękujemy za przeczytanie Pattaya News/TPN News!

Oryginalna wersja tego artykułu ukazała się na naszej siostrzanej stronie internetowej The TPN National News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.