Turystyka w Phuket odbija się od napływu zagranicznych gości

KOMUNIKAT PRASOWY:

BANGKOK (NNT) - Prowincja Phuket jest świadkiem gwałtownego wzrostu liczby turystów międzynarodowych, na czele z podróżnikami z Chin, a następnie z Rosji i Australii.

Thanawat Oncharoen, wiceprezes Phuket Tourist Association (PTA), zauważył, że większość chińskich turystów to niezależni podróżnicy, podczas gdy liczba grup wycieczkowych z kraju pozostaje stosunkowo niska. Pomimo tego, że liczba przyjazdów międzynarodowych wynosi 70% poziomu sprzed pandemii, liczba ta stanowi znaczną poprawę w stosunku do ubiegłego roku.

Władze Phuket aktywnie starają się w tym roku powitać turystów z Kazachstanu i Izraela, aby zdywersyfikować swoją bazę gości. Ponadto oczekuje się, że Bliski Wschód przyczyni się do napływu turystów o tej porze roku, ponieważ wielu podróżnych z tego regionu nie może się doczekać pory deszczowej na Phuket.

Urzędnicy stwierdzili, że dane dotyczące odwiedzających z Indii i Australii powróciły już do poziomów sprzed pandemii, podkreślając odporność sektora turystycznego Phuket.

Tymczasem Sueksit Suwannaditsakul, prezes południowego oddziału Thai Hotels Association, ujawnił, że obłożenie hoteli w Phuket utrzymywało się na stabilnym, obiecującym poziomie 70% w okresie od stycznia do maja. Na wyspie znajduje się około 3,000 hoteli oferujących około 200,000 XNUMX pokoi, zapewniających podróżnikom bogate możliwości zakwaterowania.

Lertchai Wangtrakuldee, dyrektor biura Urzędu Turystyki Tajlandii (TAT) w Phuket, poinformował, że w ciągu pierwszych pięciu miesięcy tego roku Phuket odwiedziło już ponad 6 milionów turystów krajowych i międzynarodowych, co przyniosło oszałamiający wzrost lokalnej gospodarki o 196 miliardów bahtów .

TAT spodziewa się, że w tym roku Phuket odwiedzi łącznie 12 milionów turystów.

Informacje i źródło: NNT

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od czterech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.