Rekin wielorybi zauważony na wyspie Phi Phi

Krabi –

Rekin wielorybi został zauważony na wyspie Phi Phi w Krabi!

Menedżer firmy Island Diver, Jirasak Puttawan, powiedział Phuket Express, że w tym tygodniu nagrał wideo rekina wielorybiego pod wodą w pobliżu wyspy Bi Da Nok na obszarze Parku Narodowego Mu Ko Phi Phi w poddystrykcie Ao Nang.

Rekin wielorybi miał około sześciu metrów długości i był otoczony przez małe ryby. Zwykle bardzo rzadko można zobaczyć rekiny wielorybie w okolicy. Jirasak uważa jednak, że jest to ten sam rekin wielorybi, którego zauważono w zeszłym tygodniu.

Podwodny ekosystem znacznie się odbudowuje po pandemii Covid-19, mimo że liczba odwiedzających wzrosła, więcej zwierząt morskich przybywa na ten obszar.

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od czterech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.