Rekin wielorybi zauważony na wyspie Phi Phi

Krabi –

Rekin wielorybi został zauważony na wyspie Phi Phi w Krabi!

Menedżer firmy Island Diver, Jirasak Puttawan, powiedział Phuket Express, że w tym tygodniu nagrał wideo rekina wielorybiego pod wodą w pobliżu wyspy Bi Da Nok na obszarze Parku Narodowego Mu Ko Phi Phi w poddystrykcie Ao Nang.

Rekin wielorybi miał około sześciu metrów długości i był otoczony przez małe ryby. Zwykle bardzo rzadko można zobaczyć rekiny wielorybie w okolicy. Jirasak uważa jednak, że jest to ten sam rekin wielorybi, którego zauważono w zeszłym tygodniu.

Podwodny ekosystem znacznie się odbudowuje po pandemii Covid-19, mimo że liczba odwiedzających wzrosła, więcej zwierząt morskich przybywa na ten obszar.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.