Dugong znaleziony martwy w Krabi

Krabi –

Na plaży na wyspie Lanta znaleziono martwego diugonia.

Departament Zasobów Morskich i Przybrzeżnych (DMCR) powiedział Phuket Express, że martwy diugoń został znaleziony przez mieszkańców na plaży Jao Aoud w dystrykcie Koh Klang w dystrykcie Koh Lanta w tym tygodniu.

Był to młody samiec diugonia o długości 1.53 metra. Ciało diugonia zaczynało się rozkładać. Na jego ciele nie znaleziono żadnych poważnych ran. Sekcja zwłok została przeprowadzona na plaży iw jego jelitach znaleziono trawę morską. Przyczyny śmierci nie udało się ustalić.

Niestety nie jest to pierwszy martwy diugoń znaleziony w Krabi:

W morzu w Krabi znaleziono martwego diugonia.

Niestety diugoń został znaleziony martwy na wyspie w Krabi.

Na plaży w dzielnicy Nuea Klong znaleziono bezgłowego diugonia.

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od czterech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.