Eksploduje gaśnica i zabija jednego ucznia i rani pięciu innych w Bangkoku

Bangkok —

Gaśnica użyta podczas szkolnych ćwiczeń przeciwpożarowych eksplodowała, zabijając jednego ucznia i raniąc pięciu innych w publicznej szkole średniej w dzielnicy Dusit w Bangkoku w piątek rano, 23 czerwca.

Incydent miał miejsce na terenie szkoły Rajavinit Mathayom przy Phitsanulok Road w pobliżu Royal Turf Club of Thailand w rejonie Nang Loeng.

Gaśnica na dwutlenek węgla nagle eksplodowała około godziny 11:22 podczas ćwiczeń przeciwpożarowych, powodując śmierć ucznia i obrażenia pięciu innych uczniów.

Powiązane tajskie media podały, że zmarły był uczniem Mathayom Suksa 5 (klasa 11), który brał udział w ćwiczeniach. Ze względu na jego wiek media TPN ukryły jego nazwisko.

Według zespołu medycyny sądowej przedmiotowa gaśnica eksplodowała, powodując pęknięcie cylindra.

Zespół medycyny sądowej powiedział mediom Associated Thai, że butla była butlą wielokrotnego użytku bez zainstalowanego zaworu bezpieczeństwa. Wstępna analiza sugeruje, że butla była prawdopodobnie wypełniona gazem i pozostawiona na słońcu przez dłuższy czas, co spowodowało wzrost temperatury. W rezultacie ciśnienie wewnętrzne wzrosło i doprowadziło do eksplozji z powodu braku zaworu bezpieczeństwa, poinformowały tajskie media.

Funkcjonariusze przeszukują miejsce zdarzenia, aby zebrać więcej dowodów. Jest to rozwijająca się historia i gdy odpowiednie władze ujawnią więcej informacji, media TPN będą dostarczać dalsze aktualizacje w razie potrzeby.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od czterech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.