Phuket chce stać się międzynarodowym centrum medycznym po przegranej przetargu na Expo 2028

KOMUNIKAT PRASOWY:

BANGKOK (NNT) — Prowincja Phuket postanowiła stać się międzynarodowym ośrodkiem medycznym po nieudanej próbie zorganizowania Specialized Expo 2028

Tajlandia złożyła ofertę na Phuket jako gospodarza targów, podkreślając przydatność wyspy wokół tematu „Przyszłość życia: życie w harmonii, dzielenie się dobrobytem”. Chociaż Phuket radził sobie dobrze w pierwszej turze głosowania, zdobywając 16 głosów w porównaniu do 8 głosów Argentyny, jej nadzieje zostały rozwiane w drugiej turze z zaledwie 15 głosami, ustępując Stanom Zjednoczonym, Hiszpanii i Serbii.

Pomimo niepowodzenia rzecznik rządu Anucha Burapachaisri wyraził wdzięczność w imieniu tymczasowego premiera, generała Prayuta Chan-o-cha, za wysiłki włożone w promocję Phuket podczas procesu przetargowego. Potwierdził, że Phuket pozostaje zaangażowany w swoje długoterminowe plany rozwoju, koncentrując się na zrównoważonym rozwoju oraz poprawie infrastruktury i stabilności gospodarczej.

Wicegubernator Phuket, Amnuay Pinsuwan, podkreślił ciągłe zaangażowanie prowincji w projekty związane z wystawą, w szczególności przekształcenie planowanego miejsca w podokręgu Mai Khao w międzynarodowe centrum zdrowia. Inicjatywa ta ma na celu zaspokojenie potrzeb zdrowotnych zarówno mieszkańców Tajlandii, jak i zagranicznych gości.

Tymczasem Rewat Areerob, prezes Organizacji Administracji Prowincji Phuket, ujawnił, że prowadzone będą rozmowy z 18 lokalnymi partnerami w celu zbadania projektów mających na celu pobudzenie gospodarki i turystyki w regionie.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od czterech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.