PM dziękuje wszystkim stronom pomimo nieudanej oferty na Expo 2028

BANGKOK (NNT) – Premier wyraził wdzięczność obywatelom Tajlandii za wspólny wysiłek w promowaniu prowincji Phuket na południowej wyspie Tajlandii w staraniach o prawo do organizacji Specialized Expo 2028, nazwanej „Expo 2028 Phuket Tajlandia”.

Anucha Buraphachaisri, rzecznik rządu dozorcy, ujawniła, że ​​wyrazy wdzięczności premiera gen. Prayuta Chan-o-cha nastąpiły pomimo tego, że Tajlandia nie wygrała przetargu.

Premier docenił jedność i współpracę między resortami, sektorem prywatnym, społeczeństwem i społecznościami lokalnymi.

Podczas Specialized Expo 2027/2028 pod hasłem „Przyszłość życia: życie w harmonii, dzielenie się dobrobytem” różne zainteresowane strony spotkały się, aby przedstawić swoją wizję i promować gotowość Tajlandii do zorganizowania tego wydarzenia. Na gospodarza Specialized Expo wybrano jednak Serbię, której premier złożył gratulacje.

Anucha wskazała ponadto, że pomimo tego, że nie została wybrana na gospodarza, pokazany poziom przygotowania podkreśla współpracę we wszystkich sektorach. To gwarantuje, że prowincja Phuket pozostanie zaangażowana w swój długoterminowy plan rozwoju, koncentrując się na zrównoważonym rozwoju w kilku aspektach, w tym w infrastrukturze, rozwoju gospodarczym i utworzeniu kompleksowego centrum usług medycznych.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od czterech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.