Kalendarium nowego rządu Tajlandii

Informacja o harmonogramie prowadzącym do daty wyboru 30. premiera Tajlandii została opublikowana przez grupę roboczą ds. koordynacji spraw politycznych i przyjmowania skarg w ramach Biura Przewodniczącego Izby Reprezentantów.

Proces został uruchomiony w poniedziałek (19 czerwca), kiedy Komisja Wyborcza (KE) formalnie zatwierdziła wyniki wyborów parlamentarnych z 14 maja zarówno na posłów elektów z okręgów wyborczych, jak i posłów elektów z list partyjnych. Zatwierdzono wszystkich 500 posłów-elektów.

W dniach 20-24 czerwca zatwierdzeni posłowie mogli udać się do Biura Komisji Wyborczej, aby odebrać zaświadczenie potwierdzające wygraną w wyborach. Poseł mógł następnie zanieść dokumenty do Sekretariatu Izby Reprezentantów, aby zgłosić się do służby. Posłowie mogą też nadal stawiać się na dyżurze po niedzieli (25 czerwca).

Parlament musi zebrać się w ciągu 15 dni od zatwierdzenia wyników wyborów. Oznacza to, że data pierwszego posiedzenia parlamentarnego może wypaść w dowolnym miejscu od teraz do 3 lipca.

W ciągu 10 dni od zebrania się Parlamentu i pierwszego oficjalnego spotkania jego członków Izba Reprezentantów odbędzie swoje pierwsze posiedzenie. W tym dniu posłowie złożą ślubowanie i wybiorą marszałka Izby Reprezentantów. Data ta przypadnie między 4 a 12 lipca, chociaż początkowe oczekiwania dotyczyły 4 lipca.

Jeżeli następnie w Dzienniku Urzędowym zostanie ogłoszone królewskie polecenie powołania przewodniczącego Izby Reprezentantów, pierwszego wicemarszałka i drugiego wicemarszałka, odbędzie się wspólne posiedzenie parlamentarne izby wyższej i niższej.

Na tym spotkaniu zostanie ustalona osoba, która zdaniem parlamentu powinna zostać mianowana premierem. Na przykład, luźno oparty na ramach czasowych i wydarzeniach w trakcie kadencji 25. Izby Reprezentantów, jeśli królewskie dowództwo zostanie ogłoszone 10 lipca, wspólne posiedzenie parlamentarne może zostać zaplanowane na 15 lipca.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach i od dekady pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie proszę kierować na e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/