Dwóch chińskich turystów oficjalnie oskarżonych po incydencie z rozgwiazdą w Phuket

Phuket -

Zaniepokojenie wzrosło po tym, jak zdjęcia nurków dotykających rozgwiazdy pod powierzchnią morza w Phuket stały się wirusowe w tajskich mediach społecznościowych.

Problem został ujawniony przez stronę na Facebooku „Monsoon Garbage Thailand” na początku tego tygodnia.

Opublikowali zdjęcia z wiadomością, która kończyła się następująco: „Nielegalne biura podróży z nielegalnymi przewodnikami są wokół wyspy Racha (w rejonie Chalong). Do zdarzenia doszło w czwartek (22 czerwca br.)nd) po południu. Otrzymaliśmy nagranie wideo od dobrego Samarytanina. Nurkowie w klipie wideo pojawiali się, aby podnosić rozgwiazdy i robić zdjęcia. Niektórzy nurkowie wspinali się nawet na rafy koralowe”.

Wezwali odpowiednie służby do zbadania incydentu, do którego doszło w ciągu ostatnich kilku dni.

Sytuacja zwróciła osobistą uwagę tajskiego tymczasowego ministra ds. Zasobów naturalnych i środowiska, Varawuta Silpa-archa, który poinstruował odpowiednie władze, aby zaangażowały się i zbadały incydent, który miał miejsce na Koh Racha Yai.

Firma turystyczna została uznana za legalną, jednak została nowo utworzona i podczas swojej pierwszej trasy koncertowej The Jinyang Holiday Group Co Ltd. Oficjalnie przeprosili za incydent i stwierdzili, że była to cenna lekcja dla ich nowej firmy. Nie było jasne, czy firmie grozi postępowanie prawne i została opisana jako współpracująca z władzami.

Jeśli chodzi o turystów, trzech chińskich turystów zostało zidentyfikowanych jako osoby w wirusowym wideo dotykające i trzymające życie morskie, chociaż od czasu prasy tylko dwóch zamieniło się w policję. Ci dwaj zostali zidentyfikowani jako Qin Sanyang i Zhang Wen.

Zgodnie z morskimi przepisami przybrzeżnymi mającymi na celu ochronę środowiska, dwóm chińskim turystom grozi kara do dwóch lat więzienia lub grzywna w wysokości do 200,000 XNUMX BAT lub both, zauważa media TPN.

Jeśli chodzi o trzeciego turystę, podobno władze nadal szukają tej niezidentyfikowanej osoby.

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od czterech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.