Największe historie Phuket z ostatniego tygodnia: dwie ofiary śmiertelne w wypadku drogowym w Patong Hill i nie tylko

Witam, Czytelnicy i zwolennicy Phuket Express!

Poniżej znajduje się nasz cotygodniowy artykuł, w którym podkreślamy najlepsze lokalne historie w naszym rejonie Phuket z ostatniego tygodnia. Liczba historii zmienia się z tygodnia na tydzień.

Są one wybierane i nadzorowane przez nasz zespół redakcyjny i mają na celu umożliwienie naszym czytelnikom szybkiego „nadrobienia” ważnych historii, które mogli przegapić. Codziennie publikujemy wiele historii i łatwo pogubić się w ważnych wydarzeniach czy zmianach w naszej okolicy. W osobnym artykule robimy podsumowania krajowe, to tylko najlepsze lokalne historie w prowincji Phuket.

Nie są one w określonej kolejności ważności, ale z grubsza w kolejności publikacji. Są to dni od poniedziałku 19 czerwca 2023 r. do niedzieli 25 czerwca 2023 r.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najpopularniejsze lokalne historie!

  1. Chiński turysta w Phuket, który stracił kontakt ze swoją rodziną na ponad 45 dni, ponownie się z nimi spotkał po tym, jak media społecznościowe pomogły im się zbliżyć.

Dobry Samarytanin w mediach społecznościowych wspomniał, że prawie codziennie widywali go w domu towarowym w Wichit. Nie było jednak jasne, dlaczego codziennie przebywali w ośrodku.

2. Dwie osoby zginęły po tym, jak dziś po południu ciężarówka uderzyła w pickupa na wzgórzu Patong.

Nagranie z monitoringu pokazuje, że ciężarówka straciła panowanie nad pojazdem, schodząc ze wzgórza, zanim uderzyła w pickupa, który wjeżdżał na wzgórze.

Policja przypomniała opinii publicznej o zakazie wjazdu dużych pojazdów na Patong Hill po tym, jak dwie osoby zginęły po tym, jak kierowca ciężarówki stracił kontrolę i uderzył w pickupa.

Duże pojazdy (duże ciężarówki i autobusy) są zakazane od 6:00 do 9:00 i od 4:00 do 10:00 na Patong Hill.

3. 36-letni Hiszpan z czerwonym zawiadomieniem Interpolu przeciwko jego nazwisku został aresztowany na międzynarodowym lotnisku w Phuket po przylocie z Singapuru.

36-letni Hiszpan przyleciał na międzynarodowe lotnisko Phuket z Singapuru.

4. Dwóch tajlandzkich turystów, którzy odwiedzili słynną plażę w Phuket, przyznało się później policji, że zgodzili się palić marihuanę podarowaną im przez plażowych sprzedawców, a następnie, będąc pod wpływem alkoholu, niesłusznie podejrzewali, że zostali okradzeni przez tych samych sprzedawców.

Dwóch sprzedawców plażowych zostało ostrzeżonych przez policję w Phuket po tym, jak dwóch tajlandzkich turystów, którzy odwiedzili Paradise Beach, przyznało się policji, że zgodzili się palić marihuanę podarowaną im przez sprzedawców plażowych.

Konopie indyjskie nadal prowadzą wiele rozmów online z polaryzującymi opiniami na temat tego, jak należy ich używać.

5. Zaniepokojenie wzrosło po tym, jak zdjęcia nurków dotykających rozgwiazdy pod powierzchnią morza w Phuket stały się wirusowe w tajskich mediach społecznościowych.

Zgodnie z przepisami dotyczącymi morskich obszarów przybrzeżnych, które mają na celu ochronę środowiska, dwóm chińskim turystom grozi kara do dwóch lat więzienia lub grzywna w wysokości do 200,000 XNUMX BXNUMX lub jedno i drugie

To wszystko na ten tydzień, jak zawsze dzięki za wsparcie!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od czterech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.