DMCR ostrzega przed trującymi meduzami w Krabi

Krabi –

Departament Zasobów Morskich i Przybrzeżnych (DMCR) ostrzegł przed trującymi meduzami w pobliżu molo w Ao Nang.

Funkcjonariusze DMCR powiedzieli Phuket Express, że w tym tygodniu znaleźli niebezpieczną meduzę pudełkową, znaną również jako Sea Wasps, w pobliżu molo Ao Nam Mao w Ao Nang.

Urzędnicy doradzili osobom ukąszonym, aby używały octu do mycia dotkniętego obszaru skóry przez co najmniej 30 sekund i nie myły dotkniętej skóry wodą pitną lub alkoholem, aby zapobiec reakcjom alergicznym.

Trujące meduzy w morzach południowej Tajlandii stanowią zagrożenie w różnych porach roku, jak widać w naszej podobnej relacji poniżej:

Władze Tajlandii poinformowały, że wielu zagranicznych pływaków na plażach Phuket zostało rannych przez trujące meduzy.

Ratownicy z Phuket ostrzegli pływaków przed portugalskim okrętem wojennym, rodzajem trującej meduzy.

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od czterech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.