Międzynarodowe statki wycieczkowe wyróżnione jako główni współtwórcy turystyki tajskiej

KOMUNIKAT PRASOWY:

BANGKOK (NNT) – Tajskie centrum dowodzenia siłami morskimi (TMECC) poinformowało, że od końca 2022 r. łącznie 83 międzynarodowe statki wycieczkowe przewożące ponad 310,000 2 pasażerów wygenerowały dla Tajlandii ponad XNUMX miliardy bahtów dochodu związanego z turystyką.

Dowódca marynarki wojennej, admirał Choengchai Chomchoengpaet, który pełni funkcję zastępcy szefa TMECC, ujawnił te liczby, podkreślając jednocześnie znaczący wpływ ekonomiczny turystyki wycieczkowej na kraj.

Zarejestrowane statystyki obejmują okres od października 2022 r. do chwili obecnej, w którym TMECC odpowiada za zapewnienie bezpieczeństwa turystów na pokładach statków wycieczkowych wpływających na Morze Andamańskie i Zatokę Tajlandzką. To zaangażowanie na rzecz bezpieczeństwa jest zgodne z rządową polityką promocji turystyki, której celem jest zapewnienie odwiedzającym bezpiecznych i przyjemnych wrażeń.

Admirał Choengchai wygłosił uwagi podczas obserwacji ćwiczeń ewakuacyjnych prowadzonych przez około 5,000 pasażerów i 1,600 członków załogi na pokładzie statku wycieczkowego Royal Caribbean International Spectrum of the Seas z siedzibą w Miami. To ćwiczenie, pierwsze tego rodzaju w Tajlandii, podkreśliło zaangażowanie TMECC w gotowość i protokoły bezpieczeństwa.

Ponieważ zbliża się zakończenie sezonu turystycznego na obszarach przybrzeżnych Tajlandii, admirał Choengchai podkreślił, że kolejne ćwiczenia odbędą się, gdy nowy sezon turystyczny rozpocznie się we wrześniu. Ćwiczenia te stanowią odpowiedź TMECC na niedawną inspekcję przeprowadzoną przez Międzynarodową Organizację Morską (IMO), która zidentyfikowała obszary wymagające poprawy.

W ocenie IMO podkreślono potrzebę powołania specjalnej organizacji nadzorującej poszukiwania i ratownictwo morskie w przypadku poważnej katastrofy z udziałem dużych statków pasażerskich. Podkreślono również konieczność standardowego planu działania i regularnych ćwiczeń planu. W odpowiedzi TMECC opracował swój pierwszy plan operacji poszukiwawczo-ratowniczej dla incydentów z udziałem dużych statków. Plan jest obecnie analizowany przez Biuro Komisji Poszukiwań i Ratownictwa.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.