Partia Move Forward pozostaje przekonana o zapewnieniu wystarczającej liczby głosów w Senacie, aby mianować Pitę premierem

FOTO: Matichon

Krajowy —

Pita Limjaroenrat, lider partii Move Forward Party (MFP), jest przekonany, że 250-osobowy Senat zagłosuje na niego na premiera.

Pita, który niedawno wyzdrowiał z wirusa Covid-19, udał się do parlamentu we wtorek, 27 czerwca, wraz ze 150 posłami MFP, aby zgłosić się do Sekretariatu Izby Reprezentantów.

Lider MFP powiedział, że jest przekonany, że koalicjanci, do których należy obecnie 8 partii, zdobyli wystarczającą liczbę głosów senatorów, by mógł zostać 30. premierem kraju.

Komentarz Pity pojawił się po tym, jak szczery senator kpił, że tylko 5 senatorów z 250 zagłosuje na Pitę jako premiera.

Koalicja liczy obecnie 312 posłów, ale aby Pita mogła objąć urząd, potrzeba co najmniej 376 głosów lub kolejnych 64 głosów wspólnego parlamentu. Przewiduje się, że data głosowania na premiera to około 13 lipca.

Zapytany o politykę swojej partii dotyczącą zmiany ustawy o obrazie majestatu, Pita zapewnił, że nie przeszkodzi mu to w zostaniu premierem, ponieważ poprawka ma jedynie zapobiec wykorzystywaniu ustawy jako narzędzia politycznego do uciszenia dysydentów i opozycji politycznej.

Podkreślił, że MFP planuje „poprawić” ustawę, a nie ją „znieść”.

„Senatorowie nie powinni wykorzystywać tego jako wymówki, aby nie głosować na mnie, ponieważ spowodowałoby to konflikt między głosami ludu a instytucją królewską, co jest zarówno niewłaściwe, jak i niebezpieczne” – stwierdził Pita.

On także powiedział nie ma obaw co do toczącego się śledztwa w sprawie jego akcjonariatu medialnego.

Zanim jednak odbędzie się głosowanie premiera należy wykonać kilka innych kroków. Oto aktualny harmonogram sytuacji.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.